Як відремонтувати водонагрівач.

Однією з найпоширеніших несправностей водонагрівача є вихід з ладу нагрівального елемента (Тена). Ознакою цієї несправності може бути підтікання води з силовою коробки. Не поспішайте купувати новий водонагрівач , заміну нагрівального елементу можна зробити своїми силами.
Вам знадобиться
  • Викрутка, гайкові ключі, гумовий шланг
Інструкція
1
Обесточьте водонагрівач , вимкнувши його з мережі. Дочекайтеся, поки знизиться температура. Для прискорення процесу відкрийте гарячу воду.
2
Від'єднайте білу кришку в нижній частині водонагрівача, вона кріпиться зазвичай чотирма гвинтами. Огляньте горловину бака. В горловину вставлений нагрівальний елемент (ТЕН), до якого приєднується термостат і з'єднувальні дроти.
3
Від'єднайте провід заземлення (зазвичай він жовтого або зеленого кольору).
4
Вставте викрутку в проміжок між нагрівальним елементом і термостатом і вийміть термостат разом з проводами. Огляньте термостат на предмет наявності розлучень або крапельок води (це перша ознака несправності Тена).
5
Злийте з пристрою воду. Перекрийте гарячу і холодну воду. Відкрутіть патрубок разом із запобіжним клапаном. Надіньте заздалегідь приготовлений шланг, довжина якого повинна дозволити злити воду в раковину (ванну). Для надійності шланг зміцните хомутом. Тепер відкрутите патрубок гарячої води і злийте воду.
6
Після зливу води відкрутіть нагрівальний елемент (ТЕН). Зніміть водонагрівач зі стіни, промийте його від можливої бруду, видаліть при необхідності іржу.
7
Перед установкою нового нагрівального елементу переконайтеся, що на ньому присутня гумове кільце ущільнювача, а також у тому, що воно не пошкоджено. Для забезпечення кращого прилягання кільця змастіть його маслом.
8
Укрутите ТЕН до упору. Вставте термостат. Виставте необхідну температуру. Встановіть захисну кришку і прикрутіть кріпильні гвинти. Встановіть на колишні місця патрубки для гарячої та холодної води.
9
Відкрийте холодну воду і наповніть нагрівач. Відкрийте кран гарячої води, щоб повністю вийшов все повітря. Як тільки з гарячого крана пішла вода, включіть прилад у мережу. Ремонт водонагрівача завершений.