Як зробити пантограф. пантограф креслення.

Креслення або малюнки друкуються, як правило, невеликого розміру. Іноді доводиться їх збільшувати. Прямі лінії обраної величини по лінійці накреслити легко. Набагато важче точно передати в збільшеному чи зменшеному вигляді звивисті контури. Змінювати креслення і малюнки можна, використовуючи спеціальне пристосування, яке називається пантографом .
Інструкція
1
Для пантографа з фанери виріжте чотири планки 610 мм в довжину і 12 мм завширшки. Ширина планок, як і товщина їх не має особливого значення. Але пам'ятайте, що чим вже і тонше вирізані планки, тим більш зручним буде пантограф у використанні.
2
На кожній планці просвердліть 11 маленьких отворів. Усі дірочки повинні бути однакового діаметра (близько 4 мм). Всі отвори, крім двох крайніх, підпишіть цифрами: 1,5; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 10. Значення вказують, у скільки разів точно збільшується або зменшується креслення. Домовимося, що кінчик планки, де стоїть число 10, буде називатися нижній показник, а протилежний кінець - верхній показник. Відстань між крайніми отворами відповідає 600 мм.
3
Виріжте ножем з дерев'яної рейки або палички п'ять штирів. Їх розмір повинен бути таким, щоб вони щільно входили в отвори планок, скріплюючи дві планки, накладені один на одного. 3 штирька зробіть з напівкруглими кінцями, загострити кінець четвертого, і, нарешті, в п'ятий вставте патефон голку вістрям вниз.
4
Зберіть косинець з двох планок. Вставте стрижень з патефонної голкою в нижній кінець першої планки, а в верхній кінець другої планки прикріпіть шматочок олівця з загостреним грифелем м'якого стандарту.
5
Накладіть вільні кінці обох планок один на одного. З'єднайте їх штирьком з напівкруглим кінцем. Щоб олівець добре притискався до паперу, кінець рейки поруч з ним навантажите. Наприклад, прикріпіть металеву (кращий варіант - свинцеву) платівку.
6
З двох інших планок зберіть другий кутник. Для цього з'єднаєте нижній кінець однієї планки з верхнім кінцем інший загостреним штирьком. Протилежні кінці цих планок повинні залишитися вільними.
7
З'єднайте обидва кутника разом рештою штирьками. Зробіть це перед тим, як собірется користуватися пантографом для роботи.
Якщо вас не радує зовнішній вигляд вашого столика - необхідно просто поміняти його декор. Підібравши гармонійні кольори акрилових фарб, ви зробите оригінальний предмет інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - столик;
  • - акрилові фарби;
  • - малярський скотч;
  • - лак;
  • - наждачний папір;
  • - грунтовка для акрилових фарб;
  • - трафарет;
  • - пензлика;
  • - кручена мотузка.
Інструкція
1
Видаліть бруд і знежирте поверхню столика миючим засобом. Очистіть від старого лаку або фарби. За допомогою наждачного паперу відшліфуйте стіл, вирівнюючи поверхню. Протріть пил вологою губкою.
2
Нанесіть на поверхню столика спеціальний грунт для акрилових фарб. Дочекайтеся повного висихання.
3
разліних стіл на смужки різної ширини. Оклейте отримані лінії малярським скотчем, щоб виключити потрапляння фарби одного кольору на смужку іншого.
4
По черзі окрасьте кожну смужку різним кольором глянсовою акриловою фарбою. Після повного висихання фарби покрийте ваш оновлений столик лаком.
5
Інший спосіб декорування столика - розпис за допомогою трафарету. Це можуть бути геометричні фігури, рослинний орнамент. Визначтеся, який стиль підходить для вашого предмета меблів.
6
Підберіть або зробіть самі трафарет. Перед тим як нанести малюнок, підготуйте поверхню столика . Очистіть від забруднень і нанесіть декілька шарів фарби.
7
Закріпіть трафарет за допомогою скотча. Наносите декоративний візерунок акриловими фарбами на водній основі. Замість пензлика можете використовувати тампон з поролону, тоді малюнок вийде як би надрукованим і без смуг. Слідкуйте за тим, щоб фарби не терпли під трафарет.
8
Після просихання покрийте поверхню лаком. Використовуючи трафарет не тільки для столика , але й для стільця - отримаєте гармонійний комплект.
9
Декорувати столик можна і аплікацією. Для цього поверхню ретельно обробіть і покрийте шаром лаку. Для аплікації візьміть будь-яку обгортковий папір з вподобаним малюнком. Виріжте потрібні елементи. Наклейте малюнок на поверхню столика і покрийте лаком.
10
Якщо у вас круглий столик, то цікавий декор отримаєте, використовуючи просту кручену мотузку. Прикрашайте стільницю кільцями мотузки. Трохи розкручуйте її пальцями, тоді вона буде м'якою і податливою.
11
Почніть з середини столика . На обрізаний кінчик мотузки капніть трохи гарячого клею і закрутіть його знову. Закріпіть його в центрі стільниці і робіть кола. Гарячий клей наносите в потрібне місце. Він міцно тримає і швидко висихає. Готовий столик перетворить ваш інтер'єр.