Як визначити відстань до зірок.

Безмежність космосу, сотні мільярдів зірок завжди були, є і будуть об'єктом постійної уваги людини. Багато геніальні розуми різних поколінь десятки років вирішували загадки космосу. І завдяки їм зараз можна відповісти на ті питання, які раніше ніяк не піддавалися розумному поясненню і рішенню.
Інструкція
1
Звичайно, виміряти відстань до найближчої зірки з великою точністю дуже важко. Однак приблизно, навіть без допомоги спеціальних засобів, провести такий розрахунок можливо, завдяки накопиченим знанням, новим методам і спеціальним числовим одиницям.
2
Для зручного позначення числових даних відстаней використовуйте спеціальну одиницю - «світловий рік». Він позначає відстань , яке здатний пройти промінь світла за один рік зі швидкістю рівною 300.000 кілометрів на секунду.
3
Оберіть метод знаходження відстані до найближчих зірок. Найбільш простий і зрозумілий - це метод «Паралакса». В основу даного методу входить місце розташування зірки щодо Землі і більш віддалених зірок. Суть даного методу полягає у вимірах видимих зміщень найближчих зірок відносно більш далеких. «Паралакс» - це кут, утворений двома найбільш віддаленими положеннями зірки щодо Землі. «Паралакс зірки» дорівнює половині кута «Паралакса». Значення «Паралакса» навіть найближчих зірок ніколи не перевищує «1" ».
4
Знаючи значення «Паралакса», яке завжди не більше «1" », висловіть це значення через« парсек »(пк) - значення, що виражає відстань до зірки при «Паралакс» рівному «1" ».
5
Переведіть величину (пк) в одиниці світлового року: 1пк = 3,26 Хаббл-тип = 30.839,6 млрд. Км
6
Найменший «Паралакс» дорівнює «0,01" », найдальшої зірки, піддається вирішенню даним методом.
7
Переведіть «Паралакс» в (пк). Вийде «0,01" »= 100 пк
8
100 пк = 326 Хаббл-тип = 3083.9,6 млрд.км
9
Метод «Паралакса» є основним методом при розрахунку відстаней до найближчих зірок, близько кількох тисяч. Для розрахунку відстані до далеких світил, даний метод не підходить, через неможливість визначення «Паралакса».
Корисна порада
Процес виникнення зірки дуже багатогранний і до кінця не вивчений. Є Галактики, які містять велику кількість міжзоряної речовини, в той же час в них відсутні молоді зірки. Також існують системи, де формування зірок відбувається дуже швидко, що схоже на вибух. Тому розібратися в причинах, що стимулюють зореутворення, ще тільки належить.