Як визначитися з професією тест. тести Як вибрати професію.

Багато проходять тест на профорієнтованість в старших класах школи. Зазвичай такий тест не дає чіткої відповіді на питання про вибір майбутньої професії, але дозволяє приблизно визначити область, в якій ви зможете успішно застосувати себе. Наприклад, медицина, журналістика, юриспруденція.
Інструкція
1
Помилково вважати, що визначитися з професією складно тільки школярам. Іноді люди роками працюють за тією чи іншою професією, а потім втрачають до неї інтерес, але не можуть відразу визначитися з іншого. Напевно, першим і основним правилом в цих випадках буде те, що тут не можна поспішати. Вибір професії залежить від дуже багатьох чинників, крім того, він визначає життя людини принаймні на кілька років вперед, а частіше на кілька десятків років.
2
Старшокласники, а нерідко і молоді спеціалісти часто відчувають на собі тиск стереотипів про престижність тієї чи іншої професії. В результаті за рекомендаціями батьків або знайомих вони вступають до ВНЗ на спеціальність, яка їм не цікава, хоч і престижна, а потім починають по ній працювати, але не відчувають до цієї роботи жодних позитивних почуттів. Щоб не піти на поводу у стереотипів, не варто забувати про свої інтереси і бажаннях. Визначити, яка ж сфера вам найбільш цікава, можна, пройшовши тест на профорієнтованість або отримавши консультацію.
3
Тест на профорієнтованість покликаний виявити основні переваги того, хто його проходить, його особистісні особливості, сильні і слабкі сторони. За результатами такого тесту людині пропонується декілька сфер, робота в яких йому найбільше підходить. Наприклад, якщо тест виявляє в людині скрупульозність, посидючість, уважність і структурний мислення, то відповідним напрямом будуть бухгалтерський облік, фінанси. Існує величезна кількість різних тестів на профорієнтованість - від простих, містять 20-30 запитань до багатоступеневих (200,300 і більше запитань абсолютно різних тематик).
4
Професійне (кар'єрне) консультування допомагає визначитися вже з самої професією, а не зі сферою діяльності. Професійний консультант може розповісти клієнту про ту або іншу професію, її сильних і слабких сторонах, перспективах її розвитку. Правильним буде відвідати професійного консультанта вже після проходження тесту на профорієнтованість: знаючи результати тесту, консультанту буде простіше зрозуміти свого клієнта, він не тільки "познайомить" його з підходящими професіями, а й розповість, які труднощі можуть зустрітися саме у конкретного клієнта в разі вибору конкретної професії.
5
Якщо у вашій школі тести на профорієнтованість не проводяться, або якщо ви вже не школяр, ви можете звернутися в один з міських кадрових центрів. Як правило, кадрові центри проводять таке тестування, в деяких працюють і професійні консультанти. Також можна звернутися в Центр тестування і розвитку "Гуманітарні технології" при МГУ - він якраз займається подібними питаннями.