Як проходити співбесіду на роботу.

Пошук роботи - завжди стрес, а постійні зустрічі з потенційними роботодавцями та компаніями, які згодом, можливо, займуть значне місце у вашому житті - вельми вимотуюче заняття. Спробуйте скоротити кількість таких зустрічей і успішно пройти співбесіду на роботу.
Вам знадобиться
  • Інтернет
  • Костюм
  • Ручка
  • Блокнот
Інструкція
1
Вашим резюме зацікавилися, і менеджер з персоналу подзвонив вам, щоб дізнатися про вашу кандидатуру поподробней і призначити дату співбесіди. Будьте доброзичливі і впевнені в собі. Детально дайте відповідь на питання рекрутера, постарайтеся посилити інтерес до вашої персони, щоб отримати довгоочікуване запрошення на співбесіду.
2
Дата зустрічі призначена. Наступний крок - підготовка до співбесіди. Побільше дізнайтеся про компанію, в яку ви йдете. З'ясуйте побільше про її корпоративних принципах, цінностях, основні напрямки діяльності.
3
Перед виходом з будинку не забудьте захопити копію резюме, паспорт, ручку і блокнот. Незайвими будуть якісь демонстраційні матеріали: портфоліо з вашими роботами або презентація. Ретельно продумайте відповіді на улюблені запитання будь-якого рекрутерів: «Чому ви ходите працювати в нашій компанії?», «Чому ви пішли з попереднього місця роботи?» І «Ким ви бачите себе через 5 років?». Приготуйте з вечора ділової костюм, продумайте маршрут поїздки до місця співбесіди і лягайте спати.
4
Під час проходження співбесіди будьте усміхнені, доброзичливі. Відповідайте на питання по справі і розгорнуто, але говорите не більше 2-3 хвилин. У разі, якщо співбесіду ви пройдете, у вас ще буде шанс розповісти про себе подробней. Не забудьте проявити живий інтерес до компанії та посади, на яку ви прийшли влаштовуватися, задайте кілька запитань про ваші обов'язки, традиціях компанії, колективі, перспективах.
5
Після того, як співбесіду завершилося не забудьте подякувати потенційного колегу або рекрутера за зустріч. Через кілька днів, не дочекавшись зворотного зв'язку за підсумками зустрічі, не зайве буде нагадати компанії про себе. Однак не будьте занадто наполегливі.
6
Якщо вам все-таки відмовили, постарайтеся витягти з пройденого співбесіди урок. Проаналізуйте, які можливі помилки ви вчинили. Ця інформація обов'язково буде до речі на наступній співбесіді.