Як розігнати атлон.

Ми часто буваємо не задоволені потужностями свого комп'ютера. Одна з основних деталей комп'ютера - процесор. Звичайно, розганяючи його, ми збільшуємо потужність ПК. Існує маса фірм, які виробляють процесори. Методи розгону можуть розрізнятися в залежності від його фірми-виробника.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, доступ в інтернет, простий олівець, лак цапон, клей.
Інструкція
1
Якщо у вас модель Athlon, випущена раніше 2004 року, то поліпшити його якості можна дуже простим способом. Беремо звичайний олівець з грифелем 0,3 або 0,5 мм. На процесорі шукаємо ряд точок золотистого кольору з маркуванням L1. Може здатися, що вони з'єднані ниткою, але насправді, ця нитка перерізана. Тепер олівцем домальовували лінію в тому місці, де її немає. У результаті повинна вийти безперервна лінія із золотої нитки з графітом посередині. Таким чином з'єднайте всі контакти. Не тисніть на олівець занадто сильно, ви можете пошкодити процесор.
2
Якщо ваш процесор пізніше 2004 року випуску, то розганяти його потрібно трохи по-іншому. Візьміть клей і акуратно заповніть отвори між контактами L1. Ні в якому разі не наносите клей на самі контакти, це зіпсує ваш процесор. Дайте клею висохнути. Видаліть залишки клею, який не потрапив в отвори. Візьміть проводить лак цапон і проведіть лінію між контактами L1 аналогічно тому, як чинили з олівцем. Виконуйте такі дії для кожної пари контактів.
3
Скачайте програму, яка буде збільшувати частоту, на якій працює процесор. Для цього дізнайтеся назву материнської плати, зайдіть на сайти, що надають безкоштовні утиліти і виберіть відповідну програму. Скачайте також оновлені драйвера для материнської плати. Зробити це можна з офіційного сайту виробника. Вимкніть функцію регулювання частоти процесора, якщо вона є. Запустіть програму. Підвищіть множник і частоту процесора. Не встановлюйте максимальні налаштування, це може привести до перегорання процесора.
4
Зайдіть в BIOS комп'ютера і знайдіть опцію, що відповідає за частоту процесора. Вона може знаходитися в різних розділах і навіть називатися по-різному, тому обов'язково знайдіть в інтернеті сайт з опис БІОСа саме для вашої материнської плати. Стрілкою переміститеся на показник і натисніть Enter. Встановіть потрібну частоту, збережіть зміни і перезавантажте комп'ютер.
Зверніть увагу
Процес розгону може привести до перегорання процесора, тому будьте гранично акуратні при роботі.
Корисна порада
Після розгону процесора, як правило, збільшується його температура, тому рекомендується поставити потужний кулер для охолодження.
Після покупки комп'ютера у багатьох користувачів з'являється бажання дізнатися справжні можливості своєї ЕОМ. Одним із способів збільшення продуктивності є разгонка процесора, тобто установка параметрів материнської плати під більш потужний, порівняно з встановленим, процесор.
Інструкція
1
Необхідно пам'ятати при цьому, що процес разгонки процесора досить небезпечний і за відсутності належної акуратності та уважності може привести до нестабільної роботи, збоїв і навіть до виходу системи з ладу. Якщо ви новачок в темі оверклокинга (від англ. Overclocking - розгін) вам необхідно розібратися з інструкцією до вашого процесору та іншого обладнання, бажано також знайти перемички/джампери/пункти меню BIOS, що відповідають за частоту FSB, шини пам'яті, коефіцієнта множення, дільника для PCI і AGP.
2
«Начинка» процесора AMD Athlon 64 X2 представляє собою кристал, який об'єднує в собі два ядра, кожне з яких володіє власним кешем L2. Для процесорів AMD Athlon актуальним є розгін процесора, заснований на збільшенні коефіцієнта множення. Для тестування процесора після разгонки вам знадобиться програма S & M або подібна їй. Її легко можна знайти в інтернеті. Скачайте програму і встановіть її.
3
Процес разгонки починається в BIOS. Для входу в BIOS натисніть клавішу DEL при початковій стадії завантаження системи. Відкрийте вкладку Power Bios Setup, в ній виберіть пункт Memory Frequency і встановіть значення DDR400 (200Mhz). Зниження частоти пам'яті дозволить вам знизити рівень лімітування розгону процесора. Далі збережіть зміни за допомогою опції Save changes and exit і перезавантажте комп'ютер.
4
Після перезавантаження знову зайдіть в BIOS. Відкрийте вкладку Advanced Chipset Features і виберіть пункт DRAM Configuration. У вікні, в кожному пункті, замість Auto, встановіть значення, які знаходяться праворуч від знака slash (/). Цим ви ще далі відсунете межа стабільної роботи для вашої пам'яті. Знову вийдіть в меню Advanced Chipset Features і знайдіть пункт HyperTransport Frequency. Цей параметр також може називатися HT Frequency або LDT Frequency. Виберіть його і зменшіть частоту до 400 або 600 МГц (х2 або х3). Далі перейдіть в меню Power Bios Setup, виберіть пункт Memory Frequency і встановіть значення DDR200 (100Mhz). Знову збережіть настройки (Save changes and exit). Після перезапуску - знову в BIOS.
5
Починається найцікавіша частина - безпосередньо розгін процесора. Відкрийте меню Power Bios Setup, виберіть CPU Frequency. Далі вам необхідно вибрати пункт, який, залежно від версії BIOS, може мати назви CPU Host Frequency, CPU/Clock Speed або External Clock. Підвищіть значення з 200 до 250 MHz - цим ви безпосередньо розганяєте процесор. Знову збережіть налаштування і завантажте операційну систему. Запустіть програму S & M і в головному меню натисніть кнопку «Почати». Якщо в результаті перевірки система покаже високу стабільність, збільште значення CPU Host Frequency ще на кілька пунктів і знову проведіть тест системи. Повторюйте дії до тих пір, поки не знайдете оптимальний баланс між розгоном системи та її стабільністю. Ви досягли мети - ваш процесор розігнаний.
Зверніть увагу
Не забувайте контролювати температуру процесора, дуже небажано перевищувати 60 °.