Як різати арки.

Арки кузова автомобіля розташовані безпосередньо над колесами, тобто піддаються впливу руйнівних факторів - вологи, бруду, ударам дрібними камінчиками, гравієм. Нічого дивного в тому, що часто виникає необхідність ремонту арок, який можна зробити в автосервісі. Але якщо є бажання, арки можна відремонтувати самостійно.
Вам знадобиться
  • невелика пила-болгарка, пасатижі, молоток, штангенциркуль, викрутка, дощечка, вогнегасник для безпеки.
Інструкція
1
Ремонт арок полягає в акуратному їх підрізання та подальшої обробки. Зніміть з автомобіля підкрилки, усередині салону видаліть накладки боковин. Зніміть колеса.
2
Зніміть брудозахисні щитки в передніх арках. Протріть арки від бруду і пилу. Відміряйте 15 мм від нижнього краю передньої арки за допомогою штангенциркуля і проведіть лінію, повторюючи вихідний абрис арки. Акуратно відріжте болгаркою метал строго по цій лінії.
3
Візьміть невелику дощечку і прикладіть її перпендикулярно з внутрішньої сторони арки, обережно загинайте метал арки на цю дощечку всередину за допомогою молотка. Зробіть декілька проходів. Метал повинен загнутися на 90 градусів. Аналогічно ображати другу передню арку.
4
Задні арки складаються з двох шарів металу. Розмітьте лінію відрізу на верхньому шарі і відріжте болгаркою відразу два шари металу, намагайтеся різати строго горизонтально. Так як ззаду знаходиться бензобак, тримайте під рукою вогнегасник.
5
Візьміть пасатижі і загніть внутрішній шар металу на 90 градусів до зовнішнього шару. Візьміть все ту ж дерев'яну дощечку і молоток, акуратно загніть зовнішній шар арки всередину на 90 градусів так, щоб він ліг на загнутий внутрішній шар. Шари повинні лежати щільно, без зазору. Для міцності їх проварюють в декількох місцях точкової зварюванням.
6
При необхідності верстви внутрішньої арки зміцните вузької сталевою пластиною із заздалегідь просвердленими отворами і гумовим розширником, закріпіть металевими заклепками.
7
Загрунтуйте всі місця роботи травяно грунтом, заклепки і точки зварювання обробіть герметиком. Після висихання грунту нанесіть на нього шар фарби, потім обробіть антикором.