Як розрахувати водовідведення. Як порахувати оплату за водовідведення в квартирі.

Помилково вважати, що водовідведення - це лише стік використаної гарячої та холодної води, тобто каналізація. Водовідведення - це технологічний процес, що включає в себе відведення стічних вод, їх транспортування на очисні споруди, подальшу очистку та утилізацію. Тому оплата за водовідведення є обов'язковою для всіх жителів міста, як багатоквартирних, так і приватних будинків.
Інструкція
1
Розмір плати за комунальні послуги, як випливає з п.13 постанови Уряду РФ від 30.07.2004г. № 392 визначається як добуток тарифів відповідних комунальних послуг на обсяг спожитих ресурсів.
2
Обсяг розраховується за індивідуальними приладами обліку, а за їх відсутності визначається як середній показник нормативів споживання, який встановлює місцева адміністрація.
3
Таким чином, щоб розрахувати водовідведення , помножте кількість холодної води (в кубометрах), отриманої відповідно з лічильником у вашій квартирі, на тариф водовідведення (з ПДВ).
4
Помножте кількість гарячої води (в кубометрах), отриманої відповідно з лічильником у вашій квартирі, на тариф водовідведення (з ПДВ).
5
Складіть дві ці цифри - їх сума і буде оплатою за водовідведення , тобто за використання інженерних споруд, щоб очистити і утилізувати стічні води вашого житла.
6
При відсутності лічильника оплата за водовідведення розраховується виходячи з нормативів споживання води, прийнятих у вашій місцевості. Як правило, нормативи затверджуються щорічно і публікуються в засобах масової інформації та на сайті адміністрації. Вартість за нормативом можна дізнатися і в керуючій компанії.
7
У багатоповерхових будинках розрахунок водовідведення проводиться не по кожній квартирі окремо, а за показаннями загальнобудинкового приладу обліку. Якщо прилад не встановлений, то за нормативами, рахунок мешканцям виставляє керуюча компанія.
8
Якщо ви хочете поставити в квартирі окремий лічильник водопостачання, ви повинні сповістити про це керуючу компанію. Вона дає дозвіл на установку лічильника, пломбує його, робить перерахунок оплати за комунальні послуги водопостачання та водовідведення.