Як скласти план робіт.

З ранку вам довелося швидко доробити вчорашню роботу. Шеф перевірив і в останній момент попросив дещо виправити. Потім були важливі переговори з клієнтом, а друга половина дня взагалі пройшла в нескінченних телефонних дзвінках і біганині, вам навіть довелося затриматися на годину. Витратьте вранці 10 хвилин на складання плану роботи на день, і встигнути все стане легше!
Інструкція
1
Почніть з загального розставляння пріоритетів. Напевно у вас є більш і менш термінові проекти. Також ваш досвід, ймовірно, може вам підказати, які з проектів найбільш трудомісткі і вимагають багато часу, а які можна зробити досить швидко. Природно, виділіть перші. Вони самі значущі.
2
Робота по будь-якому проекту, як правило, робиться за певним алгоритмом і складається з кроків. Було б непогано при появі кожного нового проекту прописувати такий покроковий алгоритм, хоча б приблизний. Допустимо: 1. підготувати список документів, які необхідно запросити у кліента.2. запросити у клієнта документи.3. проаналізувати документи.4. організувати нову зустріч і обговорити проблеми та шляхи їх решенія.5. підготувати висновок. Природно, на виконання кожного з цих кроків може знадобитися не один день. Відповідно, такий крок потрібно розбити на більш дрібні одиниці. Їх і потрібно вписувати в денний план. Взагалі ваш план повинен бути максимально конкретизований, без пунктів кшталт "зайнятися нарешті проектом NN".
3
Виділіть важливі і термінові справи. Не завжди те, що важливо, є одночасно терміновим, і навпаки. Таке виділення допоможе точніше визначити часові витрати на кожен пункт вашого плану і проміжок, в який ви будете його виконувати (відразу, до обіду, ближче до вечора і т.д.).
4
Очевидно, що починати краще з виконання справ, які одночасно і термінові для вас, і важливі. Наприклад, деяка критична ситуація, "палаючий" замовлення. Потім варто перейти до просто важливих справах - виробленні нової концепції, розробці проекту угоди. Це вже не вирішення конкретних проблем, а моделювання ситуації, довгострокове планування, тобто все те, що принесе вагомий результат в майбутньому. Як правило, на них йде велика частина часу, і це добре!
5
Що до строкових чи нетермінових, але не важливих справ, то нехай вони залишаться "на потім", хоч це і дивно звучить відносно того, що начебто терміново. Якщо справа термінова, нехай воно буде виконано якнайскоріше, але не на шкоду більш важливих справ. Як показує практика, дуже багато часу йде на те, що начебто вимагає швидкої реакції (наприклад, листування), але не має великого значення в цілому.
6
Звичайно, ситуація навколо нас постійно змінюється, і ми не завжди в змозі дотримуватися нашого плану. Однак сам факт щоденного планування допомагає сформулювати значущі для нас питання і розставити пріоритети. Крім того, наявність плану знижує можливість в суєті забути про будь-які справах.