Як дізнатися енергоспоживання.

Найчастіше трапляється так, що людина дізнається про те, скільки ж він у своїй побутового життя споживає енергії, тільки з рахунки за комунальні послуги, який неодмінно приходить з трьома нулями. Мешканець може і хотів би економити, але просто не знає як. А адже все дуже просто. Розраховуйте енергоспоживання своїх побутових приладів заздалегідь.
Інструкція
1
Самостійний розрахунок енергоспоживання потрібен, щоб знати, який з приладів найбільше споживає енергії, а значить, обходиться вам найдорожче. І при необхідності його роботу можна обмежити або навіть ввести графік: стільки-то годин на день. Це до речі допоможе знизити навантаження на вашу електромережу, тому, що якщо вона буде перевантажена, то це загрожує нещасними випадками, особливо якщо проводка стара і давно не змінювалася.
2
Користуйтеся спеціальними формулами, які допоможуть вам правильно розрахувати енергоспоживання того чи іншого побутового або електроприладу. Наприклад, ви можете вважати за такою формулою: Ваттность (подивіться в інструкції до приладу) помножте на кількість годин роботи приладу на день і на 1000. Все це одно числовому значенню в кіловат-годину щоденного споживання енергії.
3
Але це ще не все. Отримане в цьому розрахунку число помножте на число днів у році (можна приблизно), в які ви будете користуватися цим приладом. Так ви дізнаєтеся його енергоспоживання за рік. Тепер, коли ви вирахували, скільки енергії прилад буде споживати, важливо дізнатися, скільки ж це буде вам коштувати? Для цього кількість на рік на ціну за 1 кВтг за тарифом. Такий розрахунок можна провести і на місяць, і на півроку. На ваш розсуд.
4
Що ж стосується офісної техніки, якої теж може знадобитися розрахунок енергоспоживання (а в кризові часи це стало поширеною практикою), то для цього можна використовувати кілька джерел інформації: персональний лічильник, встановлений в офісі, або документи на офісну техніку, де має бути вказано енергоспоживання кожного «приладу».