Як спаяти мідь.

В даний час мідні внутрішні трубопроводи користуються у домовласників підвищеним попитом. Це пов'язано з тим, що люди намагаються поліпшити якість свого життя, а трубопроводи з міді відрізняються бактерицидними властивостями, надійністю в експлуатації і довговічністю. Наприклад, заморожування грамотно змонтованого мідного трубопроводу не призведе до його пошкодження. Це дуже важлива властивість, оскільки взимку при аварійному розморожуванні системи опалення можливий прорив труб.
Інструкція
1
Монтаж мідних труб виробляють нерозбірним методом за допомогою пайки труб та фітингів, а також розбірним, тобто з'єднання елементів відбувається за допомогою гайок і цанг.
2
При пайку труб самостійно, спочатку зачистите зовнішній кінець мідної труби приблизно на 3 см від краю спеціальної зачисткою. Також ви можете скористатися напилком або наждачним папером.
3
Знежирте бензином або іншим органічним розчинником. Фітинг зачистите зсередини йоршиком під діаметр труби.
4
Потім за допомогою пензлика ретельно змастіть флюсом кінець труби. Флюс необхідний для зняття залишків жирових забруднень і оксидних плівок, а також захищає спаюється поверхні від окислення.
5
Акуратно вставте трубу в фітінг. Опустіть нагрітий паяльник в порошок нашатирю або каніфолі. Поява легкого димку говорить про готовність паяльника до роботи. Більш того, каніфоль або нашатир прекрасно очистять від оксидів металів жало паяльника.
6
Повільно почніть прогрівати місце з'єднання доти, поки не утвориться припій з флюсу. Під час нагрівання ви побачите, як він змінює свій колір.
7
Після цього прогрійте ще кілька секунд. Іншими словами, пальник приберіть в той момент, коли флюс почне виходити із з'єднання, а за своїм виглядом він буде нагадувати розплавленийприпой.
8
Далі тримайте припой і тримайте, поки припій не розподілені по окружності рівномірно. Якщо труба горизонтальна, знизу повинна утворитися крапля. Почекайте до повного охолодження місця з'єднання труб. Охолодження повинне проходити природним способом.
9
Протріть місце пайки вологою ганчіркою. Таким чином, ви зніміть залишки флюсу. Тепер ви можете перевірити якість з'єднання, включивши воду.
10
При замонолічуванням мідних труб передбачте захист від їх стирання, що виникає під впливом коливання температур. До того ж, через ймовірних гальванічних процесів, не допускайте стикання труб з міді з алюмінієвими виробами.