Як прибрати повітряну пробку з системи опалення.

Проблема повітряної пробки може виникнути як в домашній системі опалення , так і, наприклад, в автомобілі. Джерелом її є потрапляння повітря у воду, яка циркулює по системі опалення . Це не так вже страшно, але може завдати неприємностей, особливо, якщо справа стосується будинкового опалення . Для запобігання подібних ситуацій необхідно знати кілька нехитрих способів позбавлення від небажаного повітря.
Інструкція
1
Відкрийте кран на трубі опалення (за умови, що труби холодні в цей момент). Спустіть воду з системи. Як тільки вода почне тіснити пробку , кран стане шипіти, будьте готові до того, що доведеться мити підлоги, адже бризки полетять в усі сторони. Повторіть цю процедуру кілька разів у міру необхідності.
2
Вам потрібні наступні інструменти: дриль і паяльник. Якщо ви знайшли ділянку труби, де утворилася повітряна пробка, то висвердлите на ньому послідовно кілька отворів, щоб вийшло повітря. Робити це потрібно обережно і рівномірно, щоб не порушити тиск у всій системі опалення . Зазвичай повітря виходить з характерним неголосним шипінням. За його звуку і визначається закінчення «операції» з ремонту труби. Ось тут-то вам і знадобиться приготований паяльник. Ви повинні акуратно заварити назад пророблені отвори, переконавшись, що ніде немає течі.
3
Увімкніть систему опалення , нагрійте воду до температури кипіння і почекайте, поки в розширнику не почнеться нуртування рідини. Одночасно з цим буде витіснений і все повітря, що накопичився в трубі.
4
Цей спосіб називається заміщення. Долийте через той же розширювач в систему води. Тоді вона заповнить нішу, що утворилася, створену повітряною пробкою. Звичайно потрібно не дуже велику кількість води, процес заміщення відбувається досить бистро.Ето способи, які допоможуть вам справитися з проблемою повітряної пробки в системі будинкового опалення .
5
Тепер те, що стосується машини. Така біда, як повітряні пробки, трапляється і з ними. Зовнішніми ознаками наявності проблеми служать неполадки в роботі автомобільної грубки. Якщо вона включена практично на повну потужність, а все одно дме холодне повітря, то теоретично можна знайти 2 джерела проблеми: або перегрівся радіатор, або це повітряна пробка. Для того, щоб з'ясувати напевно, погазуйте трохи на місці, і якщо повітря стане відчутно тепліше, то вам потрібно розбиратися з радіатором, а якщо ніяких змін в роботі печі не відбулося, то боротися вам з повітряною пробкою.