Як підвищити швидкість реакції.

Вкрай важливо якомога швидше реагувати на зовнішні подразники, адже серед них можливі небезпечні і навіть смертельні. Латентний час реакції - це проміжок часу з початку дії подразника до самого моменту реакції . Дана характеристика залежить від швидкості обміну речовин і є індивідуальною особливістю кожної людини. Латентний час реакції швидкість реакції .
Інструкція
1
Почати тренування найкраще з досить простої гри - хлопавки. Одна людина стоїть на місці і розташовує свою долоню таким чином, щоб друга партнеру було зручно по ній бити (наприклад, ви можете встати боком і тримати долоню перед собою). Завдання першого гравця - прибрати долоню перед ударом, а другого - потрапити по ній. Також можна вести рахунок, через час гравці міняються. Принцип, укладений в цій грі можна використовувати і в інших вправах, наприклад в підсічках.
2
Підсвідома реакція значно перевершує за швидкістю свідому. Тому саме в підсвідомості повинні зберігатися реакції на певні подразники. Досягти цього можна шляхом постійних повторень рухів на тренуваннях. Швидше за все, вам знадобитися виконати приблизно 6-9 тисяч повторень, причому за раз потрібно робити не більше 300. Тобто вам потрібно близько двох місяців для підсвідомого засвоєння рухового шаблону. Але цей процес можливо прискорити, в цьому вам допоможуть нижчеперелічені способи.
3
Будь-яка людина володіє своїми індивідуальними руховими реакціями, що сформувалися в ході розвитку. Загальновідомо, що старі рефлекси набагато легше розвинути, ніж знайти нові. Значить, при розробці нових захисних прийомів потрібно спиратися в першу чергу на вашу природну реакцію.
4
Медитація - це повне зосередження на певному предметі. Для того щоб сконцентрувати свою увагу на цьому предметі, вам потрібно відключитися від решти навколишнього світу, розслабитися. Багато людей роблять помилку при медитації: вони розслабляються, але при цьому забувають про зосередження. Користі від такої медитації практично немає. Досягнувши стану розслаблення, необхідно подумки уявити і сконцентруватися на технічних діях. Але ні в якому разі не варто змушувати себе медитувати насильно. Почати медитації потрібно лише в той момент, коли ви відчуєте необхідність в цьому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=54Ny3hdBwQk
При проведенні деяких дослідів необхідно пам'ятати, що швидкість хімічних реакцій можливо збільшувати. Для цього існують певні умови, наприклад, досить підвищити температуру, подрібнити речовини, підібрати каталізатори або використовувати більш концентровані реагенти. Від чого ще може залежати швидкість реакції?
Вам знадобиться
  • - нагрівальний прилад;
  • - реактиви;
  • - лабораторний посуд.
Інструкція
1
Природа реагуючих веществв залежності від цього з одними сполуками реакція проходить миттєво, а з іншими повільно (або взагалі не йде). Наприклад, опустіть шматочок натрію у воду, після чого будете спостерігати бурхливу хімічну реакцію, яка протікає з виділенням тепла і світла (з'являються іскри). Тепер візьміть інший, менш активний метал, припустимо, залізо, і також опустіть його в воду. Візуальних змін не буде в силу недостатньої активності цієї речовини. Проте через кілька днів зміни все ж відбудуться, так як залізо почне корродировать.
2
ТемператураСуществует правило, згідно з яким, при підвищенні температури на 10 ° швидкість реакції збільшується в 2-4 рази. Наприклад, візьміть чорний порошок оксиду міді, помістіть його в пробірку і прилейте до нього трохи розчину сірчаної кислоти. При кімнатній температурі зміна забарвлення проявиться не відразу, проте варто нагріти ємність, як розчин відразу придбає характерну забарвлення синьо-блакитного кольору, оскільки утворився сульфат міді.
3
КонцентраціяПрі підвищенні концентрації реагуючих речовин швидкість також збільшується. Наприклад, візьміть дерев'яну лучину, підпаліть її і струсіть полум'я. На повітрі, в якому кисню тільки 21%, ви будете спостерігати тління. Тепер внесіть її в чистий кисень, після чого полум'я яскраво спалахне, так як там концентрація кисню в 5 разів більше.
4
Площа поверхні реагуючих веществСкорость реакції безпосередньо залежить від цього чинника за принципом - чим більше сумарна поверхня реагентів, тим вище швидкість реакції. Іншими словами, чим дрібніше реагують речовини, тим вище швидкість їх взаємодії. Тому хімічний процес між сполуками, що перебувають в розчиненому вигляді, протікає миттєво. Наприклад, змішайте порошок хлориду амонію та гідроксиду кальцію і подрібніть їх в ступці. Через кілька хвилин відчуєте неприємний запах аміаку. Проробіть цей же досвід, тільки використовуючи речовини у вигляді розчинів. За швидкістю появи запаху відразу визначте, що реакція йде набагато швидше.
5
ДавленіеЧтоби збільшити швидкість реакції, необхідно збільшити тиск. У цьому випадку відстань між реагують частками стає мінімальним, що забезпечує їх взаємодію. Однак для цього необхідні спеціальні умови.
6
КаталізаторВещество, різко збільшує швидкість реакції, називається каталізатором, в якості якого може виступати навіть вода. Наприклад, візьміть подрібнений в пудру алюміній і дрібні кристалики йоду, змішайте їх між собою - візуальних змін не буде. За допомогою піпетки додайте крапельку води - піде дуже бурхлива реакція, тобто вода виступає в якості каталізатора, прискорюючи процес, але сама в ній не бере участь.
Зверніть увагу
Обов'язково дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з реактивами.