Як зшити м'яку книжку.

В епоху цифрових технологій паперова книга втратила своє практичне значення і отримала нове. Тепер, красиво оформлена, вона скоріше служить подарунком, ніж джерелом інформації. При всьому різноманітті магазинних книг, зроблених для таких цілей, як сувеніри і раніше цінуються книги ручної роботи, особливо якщо їх виготовив сам дарувальник.
Вам знадобиться
  • Бархат;
  • М'який картон;
  • Листи із записами;
  • Клей ПВА;
  • Шило;
  • Вощеная нитка;
  • Смужка шкіри.
Інструкція
1
Складіть листи в правильному порядку. Переконайтеся, що всі сторінки на місцях. Куточки аркушів повинні збігатися один з одним. Обов'язково додайте по одному листу без записів та ілюстрацій на початку і в кінці блоку. Для зручності закріпіть блок аркушів в рамі підходящого розміру, поклавши його останньою сторінкою вниз.
2
Зробіть кілька проколів шилом в правому полі, на відстані 1 см від краю і 2 - 4 см один від одного, в залежності від розміру аркушів. Крізь проколи проденьте відрізки вощеної нитки і зав'яжіть кінці досить туго, щоб листи залишалися в зібраному стані, але не порвалися. Проклейте листи з цього ж полю від краю до рівня проколів. Будьте обережні, стежте, щоб клей не пролився далі цієї межі і не сліпив сторінки. Відкладіть блок сохнути.
3
Картон необхідний, щоб надати книзі форму. Якщо ви відмовитеся навіть від м'якого каркаса, обкладинка буде м'яти, а листи згинатися, рватися і стиратися. Виріжте два прямокутники за розмірами аркуша або трохи більше (по 5 мм з кожного боку). З оксамиту викроїте два прямокутники такого ж розміру, але додайте ще припуски на шви (1 см з кожного боку). Друга пара оксамитових прямокутників матиме вузьку сторону на 1 см менше (якщо книга вертикальна). Складіть деталі парами (у кожній парі два різних за розміром прямокутника) особою всередину. Прострочіть з трьох сторін, залишивши сторону, рівну висоті книги. Виверніть оксамитові мішечки, обробіть краю залишилася сторони.
4
Зігніть по одній стороні на кожному аркуші картону. Приклейте крайні сторінки блоку до картону, щоб місця згину збігалися з місцями прошивки. Прикладіть смужку шкіри на місце корінця, щоб її краї по ширині збігалися з верхом і низом книги, а по довжині злегка заходили на картон. Приклейте до книги. На краю картону нанесіть клей.
5
Одягніть оксамитові мішечки, поєднавши краю з місцями останньої проклейки. Дочекайтеся, коли він висохне.