Як забезпечити старість.

Досягнувши певного віку, людина відправляється на пенсію або, як прийнято у нас говорити, на заслужений відпочинок. Але найчастіше ми бачимо, що наші пенсіонери зовсім не прагнуть відпочивати, а намагаються затриматися довше на роботі. Виходить, що відпочинок людина собі заслужив, але не користується ним. Пенсіонери раді б відправитися подорожувати, купити собі дачу і вирощувати там квіти, але їм не дозволяє цього зробити розмір виплачуваної їм пенсії.
Інструкція
1
Про безбідної старості наш уряд пропонує подбати заздалегідь, ще в молодості, поки є сили працювати. Варто перейняти позитивний досвід зарубіжних країн, де змолоду накопичують пенсію. Вплинути на розмір майбутніх виплат можна трьома способами: Громадяни, які народилися в 1967 році і пізніше, мають право розпорядитися накопичувальної частиною державної пенсії на свій розсуд. Щоб збільшити розмір майбутніх виплат до 30-40%, потрібно перевести накопичувальну частину пенсії з державного пенсійного фонду, який може відраховувати вам не більше 10% на рік, до недержавного фонд або управляючу компанію. Останні пропонують своїм клієнтам до 20-25% річних.
2
Забезпечити старість можна, сформувавши собі додаткову пенсію. Для цього необхідно укласти договір з недержавним пенсійним фондом, в якому вказується розмір і періодичність внесків. Таким чином, громадянин самостійно переводить необхідну йому суму на свій додатковий пенсійний рахунок. Розмір внеску в даному випадку не обмежений. Така система підійде тим, хто зарплату отримує здебільшого «в конверті».
3
Можна скористатися ще одним видом недержавної пенсії - накопичувальним страхуванням життя. Дана система схожа з попередньою. Укладається договір зі страховою компанією на певний термін, після чого громадянин регулярно повинен виплачувати страхові платежі, розмір яких він визначає самостійно. Після закінчення терміну йому виплачується вся накопичена сума і обумовлений у договорі відсоток. Дана сума може бути виплачена одноразово або в якості щомісячних виплат.В останнім часом в Росії почастішали випадки шахрайства з накопичувальною частиною пенсії. Найчастіше це несанкціоноване переведення громадян до недержавних пенсійних фондів. Якщо вам починають приходити листи про переведення до недержавного фонд, який ви не здійснювали, терміново зверніться до компетентних органів.
Уникнути старості неможливо, рано чи пізно вона прийде у всіх своїх проявах. Але для одних людей старість - це стан душі, а от для інших - неміч тіла і слабкість здоров'я. Що-небудь зробити з першим проявом можна. Але скоротити видимі ознаки похилого віку і поліпшити своє самопочуття цілком можливо.
Інструкція
1
Правильне харчування - запорука краси і здоров'я. Зверніть увагу на те, що ви їсте. З віком необхідно виключити з раціону все жирне, смажене, копчене, мариноване і консервоване. Неправильне харчування негативно позначається на здоров'ї внутрішніх органів, що призводить до передчасного старіння. Урізноманітніть раціон свіжими овочами та фруктами, пийте соки, а от від газованих напоїв краще відмовтеся зовсім.
2
Ведіть активний спосіб життя. Ходіть у фітнес-клуб або відвідуйте басейн, а якщо у вас немає часу на це, то хоча б просто робіть зарядку вранці або здійснюйте невелику пробіжку. Кров буде швидше циркулювати і збагачувати киснем всі органи, що позитивно позначиться на їх здоров'я і вашому загальному самопочутті. Намагайтеся якомога більше гуляти на свіжому повітрі, здійснюйте піші походи в ліс.
3
Регулярно відвідуйте лікарню і проходите профілактичний огляд, а також здавайте кров не тільки на загальний аналіз, а й на рівень вмісту гормонів. З віком кількість статевих гормонів знижується, що призводить до появи зморшок і зайвої ваги. Якщо у вас є які-небудь відхилення в роботі внутрішніх органів або цілий «букет» хвороб, постарайтеся вилікувати їх.
4
Але старіють не тільки внутрішні органи, а й шкіра, волосся і нігті. Пийте вітамінні та антиоксидантні комплекси для підтримки зовнішності. Користуйтеся косметичними засобами з колагеном, адже з віком він виробляється в менших кількостях, через що і з'являються зморшки навколо очей.
5
Прислухайтеся до свого здоров'я, намагайтеся усувати проблеми з ним відразу ж після їх появи. Слідкуйте за вагою і зовнішнім виглядом, тоді ви зможете призупинити процес старіння, адже тільки ви самі можете вплинути на ці фактори і усунути їх прояви.