Як виростити фінік з кісточки.

Якщо вам подобаються екзотичні рослини, ви можете у себе вдома виростити з кісточки фінікову пальму. Отримати фінік з кісточки можна, але слід відразу бути готовим до того, що це деревце буде радувати вас тільки своїми декоративними листям. Плодів фініки, вирощені в домашніх умовах, не дають.
Інструкція
1
Для прискорення проростання кісточки фініка, що має тверду оболонку, її потрібно помістити на дві доби в термос, куди налита чиста, трохи підігріта снігова вода. Добре, якщо ви додасте в цю воду трохи природного біостимулятора гумату натрію. Через два дні кісточку потрібно перекласти в закриту ємність з вологим мохом-сфагнумом, гідрогелем або мокрими тирсою і залишити на півтора місяця біля батареї опалення, щоб зберігалася температура 30-35 ° С.
2
Через 3-4 тижні потрібно перевірити, чи не пересохло чи насіння. При появі крихітних відростків кісточку відразу ж слід пересадити в горщик висотою 10-12 см з вологою сумішшю дернової землі, торфу і піску, узятих в рівних частинах. Пророслу кісточку краще не встромляти в землю, а покласти горизонтально, вниз розрізом, присипавши землею на 3 см.
3
Після цього не варто поспішати переставляти горщик з кісточкою на підвіконня. Краще помістити його в прозорий поліетиленовий пакет і, щільно його зав'язавши, поставити в тепле місце, наприклад, на кухні біля плити.
4
Оптимальна температура для появи сходів фінікової пальми - 20-25 ° С. Найголовніше, щоб рослини отримували максимум світла і стояли ближче до скла.
5
Молоде рослина до 3-х років слід пересаджувати щорічно, потім - 1 раз на 5 років. Пальма дуже болісно реагує на травмування кореня, тому пересадку роблять методом перевалювання з колишнім земляною грудкою. Садити рослину потрібно в глибокі конусоподібні горщики. На дно горщика кладуть двосантиметровий шар дренажу з керамзиту, деревного вугілля або моху.
6
Суміш землі для фінікової пальми повинна складатися з дернової, листової грунту і піску в рівних обсягах. Влітку можна виставляти рослину на вулицю - під крону молодий яблуні або при вході в будинок.
7
Якщо рослина стануть атакувати комахи-шкідники - попелиці, павутинні кліщі або ложнощитовки, пальму потрібно обприскувати сильнодіючим інсектицидом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_JB8lrZCgqE
Зверніть увагу
Як виростити фінікову пальму з кісточки? Робити це найкраще в лютому-березні. За цей час кісточка набухає і паростку стане простіше пробитися через неї. 3. Також використовують такі методи прискорення пророщування фініка з кісточки: ошпарюють гарячою водою, дряпають перед замочуванням кісточку, щоб вода швидше проникала в неї, роблять неглибокі надрізи в кісточці, щоб вона легше розкололася.
Корисна порада
Фінікову пальму в домашніх умовах виростити досить просто. Необхідно взяти десяток кісточок і покласти їх в "інкубатор". Для цього буде потрібно пластмасовий лоток і м'яка натуральна тканина. На одну частину тканини в лоток викладаємо кісточки на відстані 2 см один від одного, а іншою частиною прикриваємо зверху і рясно змочує відстояною водою. Як виростити фінікову пальму. Фінікова пальма в будинку - це реально. Фінік - кісточка - пальма!