Як налаштуватися психологічно на схуднення. психологія Як налаштуватися на схуднення.

Зробити перший крок до схуднення завжди складно. Найчастіше рішення - з завтрашнього дня я на дієті - тане з першими променями сонця. Чому так відбувається? Швидше за все, через те, що бажаючий привести себе у форму людина не налаштувався на схуднення психологічно, і у нього відсутня мотивація. Є й інший фактор того, як важливий правильний психологічний настрій - сидіти на дієті в такому випадку набагато легше, рідше трапляються зриви і відсутня поганий настрій. Як же правильно налаштуватися психологічно на схуднення ? Для цього існує кілька нескладних правил.
Інструкція
1
По-перше, чітко визначте мету, до якої ви наблизитесь за допомогою схуднення. Всі ви, напевно, знаєте випадки, коли актори стрімко худнули на 10-20 кг заради ролі в кіно. Досить легко схуднути їм у такому разі допомагає наявність мети і правильного психологічного настрою. У вашому випадку метою може стати престижна робота, знайомство з симпатичною людиною, який вам подобається, або просто можливість одягати красиві, сексуальні речі. Обов'язково майте на увазі, що ваша мета повинна бути реальною і здійсненною. Ось приклад правильної, яка ефективно допоможе вам налаштуватися на схуднення : «Я схудну і зможу без сорому засмагати на пляжі і купатися». Однак якщо ви поставите собі завдання схуднути і вийти заміж, то, швидше за все, вас чекатиме розчарування, тому заміжжя мало співвідноситься з схуднення м.
2
По-друге, порівняйте, наскільки вам важливо те, що ви втратите під час дієти і те, що ви отримаєте натомість. Якщо схуднення допоможе вам у кар'єрі або зробить життя різноманітніше, то худнути, безсумнівно, варто. Але якщо ви розраховуєте, що ваша постройневшая фігура принесе мир в сім'ї або повагу в компанії приятелів, то це навряд чи. Так що обов'язково зважте всі «плюси» і «мінуси» і прийміть рішення - чи варто вам худнути.
3
Третій момент - продумайте, чи зможете ви дотримуватися дієти у зв'язку з вашим способом життя. Якщо ваша робота пов'язана з частими поїздками, зустрічами з партнерами в кафе, банкетами, то ви, швидше за все, не зможете дотримуватися особливий режим харчування. У такому випадку ви зірветеся, і це принесе чергове розчарування. Вихід у цій ситуації - знайти таку дієту, яку ви зможете дотримуватися в будь-якому випадку, а також відмовитися від частих посиденьок з приятелями в кафе і походів на обід до батьків.
4
Наступний крок для ефективного настрою на схуднення - складання меню і графіка харчування. Якщо ви вибрали певну дієту, то купіть для неї всі продукти. І нічого більше - не створюйте собі спокус! Якщо ви вирішили обмежити калорії - ретельно вивчайте кожну упаковку продуктів, вважайте калорії і записуйте ваш раціон в спеціальний блокнот. У випадку, якщо ви збираєтеся просто обмежувати себе в їжі, кожен день заздалегідь визначайте, що і в яких кількостях ви будете їсти на сніданок, обід і вечерю. І, природно, суворо дотримуйтеся обраного режиму.
5
І останній момент. Якщо ви вирішили худнути, то починайте тут і зараз, а не завтра і з понеділка. Скажіть собі «треба» і «я зможу», і нехай це стане вашим девізом на найближчий час.
Зверніть увагу
Якщо ваша повнота виникла занадто різко або вона явно надмірна, починати дієту слід з візиту до фахівця-дієтолога, який після обстеження сам призначить режим харчування.
Корисна порада
Почніть ходити в тренажерний зал або на танці, це не тільки допоможе спалити калорії і жир, але і допоможе шкірі залишитися пружною. Знайдіть собі однодумців серед друзів або в інтернеті. Тоді у вас завжди буде з ким обговорити проблему, і хто допоможе вам відновити втрачений психологічний настрій в разі зриву.
Налаштуватися на схуднення зовсім не означає, що, наприклад, з понеділка треба різко відмовитися від "шкідливої" їжі і замучити себе вправами. Насамперед представте, як ви і все ваше життя зміниться при досягненні потрібної ваги і форм. Щоб не втратити рішучість, можна розповісти про новий період у житті декільком найвірнішим друзям - вони і підтримають, і злегка покритикують, якщо що.
Вам знадобиться
  • Бажання побудувати своє життя так, щоб вона була насиченою: адже часто люди їдять, коли нема чого робити, нудно, є багато вільного часу і т.п.
Інструкція
1
Харчуйтеся, коли ви дійсно зголодніли, а не від нудьги, з горя або за компанію. Робіть це повільно і з радістю і закінчуйте до того, як повністю вгамували голод (відчуття ситості приходить, як відомо, не відразу!)
2
Їжте те, що подобається, але часто і потроху - так зручніше контролювати себе. Відчуття голоду в цьому випадку буде менше.
3
Обмежте себе в перегляді телевізора і сидіння за комп'ютером - зазвичай саме в такі моменти хочеться "чогось смачненького", натомість більше рухайтеся. При цьому не обов'язково виснажувати себе на тренажерах так, щоб потім ці тренажери було огидно бачити. Прогуляйтеся пішки, потанцюйте, зробіть прибирання (приємно ж, коли вдома стає чисто).
Зверніть увагу
Схуднути - взяти себе в руки і впорядкувати своє життя, а зовсім не відмовитися від задоволень.
Корисна порада
Важлива поступовість. Особливість нашого організму - запам'ятовування і збереження необхідних вам обсягів. Він сам звикне до вашого нового способу життя і тим самим теж допоможе вам зберегти настрій і не "зірватися".