Як очистити пластилін на одязі.

Ми розчулюємося, коли наші діти, сидячи за столом, тихо і мирно майструють своїми ручками якісь вироби, малюють і розфарбовують, ліплять з пластиліну смішних звіряток і чоловічків. Вони захоплені справою, а ми спокійні і щасливі - чада зайняті. Але найстрашніше нас очікує після заняття. Часом ребятки виглядають не кращим чином: брудні ручки, забруднені мордочки і, звичайно ж, вимазана в пластиліні одяг.
Вам знадобиться
  • - мило «Антіпятін»;
  • - розчинник;
  • - дрібна сіль;
  • - ножик;
  • - марля;
  • - сухі серветки.
Інструкція
1
У своєму складі пластилін містить тваринні жири, віск, вазелін - це компоненти, які дозволяють йому залишатися м'яким тривалий час. Природно, що на одязі дитини після занять залишаться жирні плями. Видалити їх вам допоможе авіаційний бензин, уайт-спірит або будь-який інший розчинник, крім ацетону.
2
Зніміть залишки пластиліну з одягу і змочіть це місце розчинником так, щоб тканина не стала занадто сирий. Далі покладіть під річ зверху, а також знизу паперові серветки і пропрасовуйте її, поки вона не просохне. Пляма зникне, але запах від розчинника залишиться. Приберіть його, простирав одяг руками із застосуванням миючого засобу.
3
Якщо одяг дуже забруднена пластиліном, то постарайтеся якомога ретельніше вискоблити його з пор тканини. Візьміть негострий предмет, наприклад, ніж з набору для пластиліну або невеликий шпатель і соскребите весь пластилін без залишку. Потім намильте маленьку щітку милом «Антіпятін» і втирайте в забруднене місце. Залиште нанесений склад на одязі на 30-40 хвилин, після чого поперіть її руками в порошку з маркуванням «для дуже брудних речей». У кожної господині в будинку, де проживають діти, знайдуться такі порошки.
4
Наступний спосіб, який допоможе очистити одяг від пластиліну , це заморозка в холодильнику. Покладіть майку або сорочку в поліетиленовий пакет і помістіть в морозильну камеру. Пластилін замерзне, і ви легко його видаліть. Потім старою зубною щіткою втирайте в тканину рідкий миючий засіб, але без додавання відбілювача, дайте складу просочитися 30-40 хвилин, після чого поперіть одяг руками в порошку для ручного прання. Якщо вас не задовольнив результат проведеної роботи, то повторіть цю операцію ще раз.
5
Якщо на пляму від пластиліну насипати дрібну сіль, то воно зникне. Ретельно зніміть шматочки пластиліну з одягу і покладіть забруднену річ на прасувальну дошку. Посипте дрібною сіллю на забруднену ділянку і пропрасуйте праскою через суху марлю. Пляма має ісчезнуть.Очістіть одяг від пластиліну справа клопітка, тому на майбутнє надіньте на дитину спеціальні фартушки для занять творчістю. Купити їх можна в дитячих магазинах, виглядають вони ошатно, а часом забавно.