Як шпаклювати укоси. Як шпаклювати кути і відкоси.

Чітко оштукатурені дверні або віконні відкоси , правильно і грамотно прошпакльовані, надають естетичну красу нашого житла. Щоб домогтися подібного успіху, слід неухильно виконувати всі рекомендації по обробці укосів.
Вам знадобиться
  • - базова шпаклівка
  • - фінішна шпаклівка
  • - грунтовка
  • - шкурка
  • - шпатель
  • - кельма
  • - посуд для шпаклівки
Інструкція
1
Спочатку після штукатурки укосів, ретельно їх прошкурьте. Замініть малярний скотч на рамах або дверних коробках на новий, щоб після роботи зі шпаклівкою вони залишалися чистими. Загрунтуйте відкоси грунтом глибокого проникнення, дайте просохнути і тільки тоді приступайте до їх шпаклювання.
2
Шпаклівка буває: проста, поліпшена й високоякісна. У домашніх умовах для шпаклювання укосів підійде третій варіант, високоякісний. Після кожної операції прошкурьте відкоси шкіркою з дрібним абразивом і прогрунтуйте. Не наносіть шпаклівку товстим шаром, це призведе до того, що згодом вона ослабне і відвалиться.
3
Перший шар шпаклівки виконайте базової шпаклівкою. Вона щонайкраще заповнює дрібні порожнечі в штукатурці. Розведіть базову шпаклівку, як написано на пакеті, і дайте їй постояти. Потім зачерпніть невеликим шпателем готову суміш і перекладіть її на кельму (шпатель з ручкою зверху). Кельма зручний інструмент для роботи з розчинами і шпаклівками. Вона дозволяє легко рухатися руці в тому напрямку, який для вас зручно.
4
Піднесіть кельму до укосу і впевненим рухом знизу вгору намажте шпаклівку на поверхню. Наступний шар покладіть поруч, злегка перекриваючи попередній. Таким чином, промажьте весь укіс без перепусток. Надлишки шпаклівки зніміть кельмою, повернувши кисть руки так, щоб вона була розгорнута до вашого обличчя. Без зусиль, проведіть інструментом зверху вниз, і зайва шпаклівка залишиться на Кельме і її можна знову накласти на укіс. Направляючи кельму від рами вздовж укосу, рівномірно розподіліть шпаклівку перпендикулярно попередньому шару. Таким чином, ви покриєте всю площу поверхні без пробілів.
5
Після того як базовий шар шпаклівки просохне, прошкурьте його і заґрунтуйте грунтом. Другий шар виконуйте фінішної шпаклівкою. Вона наноситься на «сдир», тобто дуже тонким шаром, і її завдання закрити більш дрібні вади на поверхні базової шпаклівки.
6
Нанесіть фінішну шпаклівку на поверхню укосу і тут же зніміть її майже всю. Таким чином покрийте все відкоси . Надлишки знімайте кельмою, працюючи рукою так, як вам зручно. Просушіть поверхню укосів, прошкурьте їх дрібною шкіркою і заґрунтуйте.
7
Третій шар виконуйте так само, як і другий. Дуже важливий кінцевий результат. роботи. Відкоси повинні бути рівні і гладкі. Після шпаклівки укосів втретє вони візьмуть бездоганний вигляд. Грунтовно прошкурьте поверхню укосів дрібної шкуркою, очистіть їх від пилу і заґрунтуйте грунтом глибокого проникнення. Тепер ваші відкоси готові до фарбування.