Як поміняти частоту оновлення.

Частота поновлення екрана, так звана розгортка, визначає кількість "мерехтінь" екрану в секунду. Комфорт роботи за комп'ютером прямо пропорційно залежить від величини розгортки монітора. Поміняти частоту поновлення можна кількома способами.
Інструкція
1
Поверніть всі активні вікна так, щоб на екрані був лише робочий стіл Windows. Перемістіть курсор миші в будь порожнє місце робочого столу і клікніть один раз правою кнопкою миші для виклику контекстного меню. Виберіть у ньому рядок "Властивості". Відкриється діалогове вікно налаштувань робочого столу. Зайдіть у вкладку параметри та натисніть в ній кнопку "Додатково". У вікні управління модулем підключення монітора зайдіть у вкладку "Монітор". Серед параметрів монітора виберіть частоту поновлення екрану і в списку виберіть необхідне значення розгортки.
2
Способом, описаним в попередньому кроці, відкрийте контекстне меню робочого столу і натисніть на рядок "Графічні характеристики". Дана команда відкриває утиліту, що йде в комплекті з відеокартою і керуючу їй. Зайдіть у вкладку "Параметри" і аналогічним описаному раніше способу виберіть необхідну величину розгортки в списку. Дочекайтеся застосування зміни частоти поновлення екрана і порівняйте візуальний ефект з минулим значення частоти поновлення . Збережіть зміни.
3
Зайдіть в меню "Пуск" і запустіть "Панель управління" Windows. Знайдіть ярлик з назвою "Екран" і двічі клацніть по ньому. Відкриється вікно налаштувань екрану, теж саме що і після натискання кнопки "Властивості" в контекстному меню робочого столу. Змінити частоту поновлення екрану можна способом, описаним у першому кроці.
Зверніть увагу
Деякі монітори не підтримують розгортку більше 60 Гц.
Корисна порада
Встановіть максимально можливе значення частоти оновлення екрану для більшого комфорту роботи за комп'ютером.
Іноді на моніторі помітно неприємне мерехтіння екрана . В одних випадках воно більш відчутно, в інших - менше, але очі від нього втомлюються дуже швидко, а іноді це викликає справжній головний біль. Щоб прибрати цей неприємний ефект, потрібно просто змінити частоту поновлення екрана . При значеннях 85 герц і більше ця проблема практично непомітна.
Інструкція
1
Якщо на вашому комп'ютері встановлена Windows XP, натисніть правою кнопкою миші на вільному просторі робочого столу і виберіть лівою кнопкою миші пункт меню «Властивості». У вікні властивостей виберіть лівою кнопкою миші крайню праву ятати із заголовком «Параметри» .Натисніть кнопку «Додатково» в нижній частині вікна.
2
Відкриється ще одне вікно з закладками, в заголовку буде напис «Властивості: <Назва вашого монітора> ...». Якщо у вас ця строчка виглядає як: «Властивості: Монітор за замовчуванням ...» - значить, у вас не встановлені драйвери монітора.
3
Оберіть лівою кнопкою миші закладку «Монітор». На закладці «Монітор» ви побачите дві виділених написи: «Тип монітора» і «Параметри монітора», а ще нижче буде те, що потрібно - випадає список можливих на вашому моніторі частот поновлення , де швидше за все буде напис «60 Гц». Наведіть на цей напис покажчик миші, лівою кнопкою натисніть і виберіть самий нижній з можливих варіантів, це може бути 75Гц, 85 Гц, 100 Гц, чим більше - тим краще.
4
Коли виберете потрібну частоту - натисніть кнопку «Застосувати» у нижній частині екрана . З'явиться вікно з написом «Хочете зберегти ці параметри» і варіантами «Так»/«Ні». Якщо ви бачите цей напис - сміливо натискайте «Так». Якщо щось не так, і з екрана пропало зображення - просто почекайте 20 секунд, картинка повернеться назад, а ви просто виберіть частоту поменше, наприклад не 100 Гц, а 85 Гц.
5
Якщо у вас не встановлений драйвер монітора - це можна зрозуміти з напису «Монітор за замовчуванням» нижче заголовка «Тип монітора» і неможливості вибрати частоту поновлення екрана більше 60 Гц - значить потрібно цей драйвер встановити. Натисніть кнопку «Властивості» навпроти напису «Монітор за замовчуванням». З'явиться вікно з закладками, з яких виберіть закладку «Драйвер», а потім натисніть кнопку «Оновити». З'явиться «Майстер поновлення обладнання». Виберіть середній варіант відповіді, «Так, зараз і кожен раз при підключенні пристрою», і натисніть кнопку «Далі», при цьому інтернет повинен бути підключений. На кожному новому екрані натискайте кнопку «Далі» і «Так». Коли з'явиться напис «Готово», натисніть на неї. Драйвер монітора встановлений.
6
Натисніть кнопку «Закрити» в нижній частині вікна. Натисніть кнопку «ОК» і перезавантажте комп'ютер. Потім повторіть кроки з першого по шостий. Отже, мерехтіння екрана не помітно, всі параметри встановлені як треба, натисніть кнопку «ОК», і ще раз «ОК», щоб закрити всі вікна налаштування.
Зверніть увагу
Якщо виконання цих інструкцій не вирішило вашу проблему, то, найімовірніше, треба встановити драйвер відеокарти, а це тема для окремого керівництва.
Корисна порада
Для інших версій Windows алгоритм принциповим не відрізняється, знаходите схожі за змістом вікна і команди і дійте за тією ж схемою.