Як оцінити швидкість інтернету. де можна оцінити інтернет з'єднання.

Швидкість інтернету є найважливішою характеристикою каналу. Чим вище швидкість, тим швидше серфінг, тим швидше відбувається скачування будь-яких файлів і даних. Від швидкості інтернету безпосередньо залежить якість потокового відео. Існує багато способів, за допомогою яких можна дізнатися не тільки швидкість каналу, а й продіагностувати причини повільності і затримки передачі пакетів даних.
Інструкція
1
Щоб просто протестувати швидкість інтернет і дізнатися реальну швидкість завантаження і аплоаду (відправки) файлів, можна скористатися всесвітньо відомим сервісом SpeedTest. Від інших ресурсів він відрізняється тим, що тут можна призначити пункт призначення, яким виступає будь-який з обраних серверів на планеті. Наприклад, можна дізнатися, скільки буде завантажуватися аудіозапис розміром, скажімо, 8 мегабайт, з сервера в Каліфорнії. За підсумками тесту будуть відображені результати, пінг і загальна оцінка швидкості на тлі інших провайдерів, як на національному рівні, так і в загальносвітовому масштабі.
2
Щоб виміряти з'єднання з конкретними заданими сайтами можна використовувати програму InetBench. При тестуванні враховується швидкість завантаження графіки, музики, звуків, відео. Інший додаток, Internet Connection Benchmark, дозволяє виміряти швидкість під час того, як використовується інтернет. Вона сама може генерувати трафік і можна задати сайт, з яким необхідно перевірити з'єднання. Ця утиліта відрізняється від інших тим, що видається не тільки максимальне значення, а й середні показники роботи, що дозволяє більш адекватно оцінити здібності каналу.
3
Якщо швидкість нижче, ніж офіційно зазначена провайдером, то можна скористатися спеціальним онлайн інтернет пакетом M-lab, в комплекті з яким ідуть 4 утиліти. Найбільшої уваги заслуговує підпрограма Network diagnostic tool, як універсальний засіб виявлення причини занадто маленькій швидкості. Після запуску тесту будуть вказані всі параметри каналу і причини затримки пакетів.
Зверніть увагу
Онлайн сервіси для тесту швидкості не дають точних даних, а лише складають приблизну картину для загальної оцінки інтернет з'єднання.
Дізнатися реальну швидкість інтернет з'єднання, яку дає провайдер, здавалося б, справа не дуже важливе. Але для тих, хто купує собі пакети з швидкість ю вище 50Мбіт, це допоможе реально оцінити, варто чи ні витрачати свої гроші в гонитві за цифрами на папері. Адже враховуючи особливості обладнання, яким продовжує користуватися більшість провайдерів, реальна швидкість рідко піднімається вище позначки в 40Мбіт.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з підключенням до мережі інтернет, браузер.
Інструкція
1
Увімкніть свій комп'ютер і запустіть підключення до мережі інтернет, використовуючи ярлик на робочому столі або вкладку мережеві підключення. У Windows Vista і Seven потрібно клацнути лівою клавішею миші по значку мережу і в меню запустити своє підключення. Якщо ж для підключення до інтернету використовується провідний або Wi-Fi роутер, то з'єднання піднімати не потрібно.
2
Запустіть будь-який з браузерів, якими ви користуєтеся. Це може бути «Internet Explorer», «Google Chrome», «Opera», «Safari» або будь-який інший, яким ви користуєтеся для перегляду інтернет сторінок. У адресне поле введіть www.speedtest.net і натисніть клавішу Enter, щоб перейти на сайт, за допомогою ресурсів якого і буде здійснюватися тестування вашого з'єднання.
3
На сторінці сайту ви побачите щось, що нагадує зображення ноутбука. На його нижній частині, там, де повинна бути клавіатура, зображена карта світу, на якій буде позначена частина земної кулі, з якої ви робите запит. А на моніторі ви побачите обрис країни і регіон, до якого прив'язаний ваш IP-адресу. Натисніть на підсвічується напис «Почати перевірку», яка знаходиться у верхній частині монітора, після чого запуститься тест.
4
Перше, що покаже тест, це ping - час затримки сигналу. Другим кроком перевірки стане відображення швидкості вхідного каналу. Від цього показника залежить швидкість , з якою здійснюється скачування фільмів, програм і музики з файлових сховищ, пірінгових мереж, в тому числі і торрентів, а також інших зовнішніх мережевих ресурсів. На третьому етапі ви побачите швидкість вихідного каналу або, кажучи іншими словами - швидкість з якою ви можете завантажувати в інтернет свої файли. Від цієї швидкості залежить те, скільки часу ви будите витрачати на те, щоб завантажити відео та інші файли в соціальні мережі або файлові сховища.
Зверніть увагу
Важливо відзначити що швидкість з'єднання не є постійною і не зрадою величиною, а залежить від навантаження на обладнання провайдера. Наприклад, вночі, коли практично всі комп'ютери підключені до обладнання (найчастіше свитчу) провайдера вимкнені, користувачі з пакетами понад 50мбіт найімовірніше отримають, швидкість близьку до заявленої провайдером. А ось у вечірній або денний час реальна швидкість може опинитися в районі 35-45мбіт а іноді і нижче.
Корисна порада
Перед перевіркою швидкості призупините все закачування і роздачі, якщо такі є.