Як прибрати старі плями.

Як би акуратно ні зверталися ми з килимами і меблями, як би не дбали про речі, уникнути появи плям вдається далеко не завжди. Випадково пролита кава, раптово потекшую кулькова ручка, загублений жувальна гумка. Все це сильно псує вигляд наших улюблених крісел, килимів і диванів. Проте є способи допомогти цій біді.
Інструкція
1
Добре, якщо пляма вдалося помітити відразу і прийняти екстрені заходи. Набагато складніше відчистити старі забруднення, однак і тут немає нічого неможливого.
2
Можна вдатися до послуг професіоналів і довірити чистку ваших меблів і килимів спеціалізованим фірмам. Однак такі послуги коштують недешево. Можна спробувати позбутися старих плям самостійно.
3
Для початку варто спробувати заготовлене вами засіб (одне з описаних нижче) на маленькому шматочку килима або оббивки, вибравши найменш помітне місце. Тільки якщо фарби не потьмяніли і не з'явилося інших дефектів, можете приступати до боротьби з плямами.
4
Пляма, утворене жувальною гумкою, можна видалити за допомогою льоду. До забруднене місце прикладається кубик льоду, жуйка замерзає і втрачає свою в'язкість і липкість. Тепер її можна акуратно зчистити. Процес досить тривалий, проте дуже ефективний. Після видалення плями від жувальної гумки місце, де воно було, потрібно протерти розчином лимонної кислоти.
5
Чорнильні плями на килимі або м'яких меблів допоможе видалити звичайний спирт. Єдиний мінус - і килим, і оббивка м'яких меблів прекрасно вбирають запахи, і ваш будинок ще довго буде пахнути спиртом. Цього можна уникнути, якщо після видалення плями протерти це місце рідким миючим засобом.
6
Плями від кави або чаю успішно виводяться за допомогою розчину гліцерину. Спробуйте приготувати розчин (столова ложка приблизно на літр холодної води), намочити в ньому губку і протерти пляму на оббивці або килимі.
7
Старе пляма від морозива можна вивести, протерши пляму бензином, а потім - нашатирним спиртом.
8
Жирні плями видаляються за допомогою таких засобів, як ацетон, бензин, спирт. Слід змішати бензин з крохмалем або тальком до стану рідкої кашки і накласти на пляму тонким шаром. Коли кашка кілька підсохне і вбере жир, пляма акуратно зчистити.
9
Застарілі плями від пива найкраще виводити, змішавши гліцерин і нашатирний спирт в рівних частках.
Килими є в кожному будинку. Вони піддаються щоденним загрозам бути забрудненими. Напевно, у багатьох бувала ситуація, що після вечірки з друзями у вас вдома ви виявляли плями на килимі. Що вже говорити - якщо в будинку є маленькі діти, то на текстильному покритті може бути що завгодно. Плями бувають різні, як і способи їх видалення.
Інструкція
1
Прибирайте негайно все, що пролилося на килим. Чим довше плями не обробляються, тим більше і глибше рідина проникає в ворс. До неї прилипає бруд, а її очистити буде складніше. Чистити треба починати від краю забруднення до центру, щоб пляма не збільшувалася. Не тріть, щоб не зіпсувати структуру ворсу. Наносите засіб для чищення на губку, а не на килим. Завжди висушуйте місце чистки, перш ніж почати ходити. Вуличного бруду, перш ніж її прибирати, потрібно дати висохнути. Після пропилесосьте гарненько або зіскоблити її.
2
Плями від чаю і кави спочатку потрібно протерти губкою або ганчіркою, а потім щіткою з мильним розчином. Якщо пляма вже встигло висохнути, втирайте гліцерин і залиште на 8:00, а потім обробіть мильним розчином.
3
Щойно пролиті плями червоного вина видаліть губкою змоченою холодною водою, а потім витріть сухою ганчіркою. В висохле пляма спочатку втирайте гліцерин, залиште на кілька годин і пізніше вимийте миючим засобом.
4
Плями від кислотовмісних рідин (сильнодіючий засіб для чищення, оцет) виводити потрібно відразу. Змочіть пошкоджену ділянку килима водним розчином харчової соди. Потім обробіть розчином нашатирного спирту (в 1 літрі води розмішайте 2 столові ложки нашатирю), промийте холодною водою. Пропилососьте килим після того, як він висохне.
5
Плями крові відразу необхідно вимити холодною водою. Засохлу пляму накрийте вологою ганчіркою. Після розм'якшення вимийте зі щіткою і холодною водою.
6
Плями від молока видаліть губкою змоченою теплою водою. Якщо нічого не виходить, обробіть розчином нашатирного спирту.
7
Плями від фруктів, шоколаду, соусів, салату змочіть розчином винного оцту (на 1 літр води 1 чайна ложка миючого засобу і 1 чайна ложка винного оцту), висушіть і потім пропилесосьте. Якщо плями залишилися, повторіть процедуру.
8
Плями масла і жиру видаляються за допомогою бензину. Намочіть м'яку чисту тканину бензином і умочуйте нею забруднені місце, поки воно не стане сухим. Потім вимийте миючим засобом.