Як встановити камінну топку.

Камінна топка - серце каміна, місце, де приборканий вогонь віддає тепло в навколишній житловий простір. Вона встановлюється в кладку корпусу каміна, зробленого, як правило, з натурального каменю, цегли та інших матеріалів. Враховуючи важливість камінної топки, їх краще замовляти на спеціалізованих підприємствах.
Інструкція
1
Щоб камін ефективно працював і віддавав максимум тепла, топка повинна бути встановлена за певними правилами, з дотриманням законів теплотехніки. Перша і головна вимога до неї - висока жароміцність. Найбільш поширені матеріали, використовувані при їх виготовленні - обпалена шамотна глина, вогнетривкий цемент, сталеві або чавунні листи, вогнетривке скло. Як показує практика, найбільшою популярністю користуються камінні чавунні топки.
2
Існує кілька видів камінних топок - відкриті, закриті, топки-ІНСЕТ. Останній тип використовується для ремонту вже діючих камінів. Для установки топки знадобиться інструмент - дриль зі свердлами по металу, заклепочник, пістолет для герметика, болгарка з диском по нержавіючій сталі, а також заклепки, термостійкий герметик, хомути кріплення димоходу, шайби, болти, гайки тощо.
3
Якщо у заводській топки не були передбачені ніжки, їх необхідно зробити. Для цього підійде сталева зварна підставка, підставка з шамотної цегли або з натурального каменю.
4
Стіну, що безпосередньо примикає до каміна, необхідно обладнати теплоізоляцією. Фахівці рекомендують використовувати для цього базальтову вату Rockwool Fire Batts виробництва Данії. При цьому повинні бути дотримані такі вимоги - від самої топки до шару вати має бути 100 мм, а шар вати мати товщину 50 мм.
5
Простежте також, щоб вісь димоходу співпадала з віссю камінної топки. Ця операція здійснюється за допомогою схилу, спущеного через димохід.
6
Далі забезпечте від перегріву підлогу, для чого під ніжки топки потрібно підкласти шамотні цеглини, сталевий лист, а між перекриттям і підлогою покласти базальтову вату.
7
Коли підставка встановлена на лист, камін можна отгорізонтіровать регулювальними гвинтами і остаточно закріпити на стіні сталевими ріжками.