Як вибрати місце для колодязя.

Якщо на городі чи дачі немає водопроводу, в будь-якому випадку доведеться будувати криницю. Але де саме його розташувати, як визначити, в якому місці води залягають найближче до поверхні? Адже від цього залежить, як глибоко доведеться копати, отже, скільки праці і фінансових коштів буде потрібно для облаштування колодязя . Зрозуміти, що вода близько, можна за деякими безпомилковим ознаками.
Інструкція
1
Купіть 1-2 літри вологопоглинача, наприклад, силикагеля. Висушіть в духовці і покладіть в неглазурований глиняний горщик. Зважте ємність з силікагелем на точних вагах, загорніть в щільну тканину і закопайте на глибину близько півметра там, де збираєтеся копати колодязь. Через добу викопайте горщик і знову зважте його. Якщо став значно важче, значить, силікагель ввібрав багато води, отже, вона під наміченим ділянкою залягає близько. Таким чином можна закопати горщик кілька разів і перевірити різні місця, а в підсумку вибрати оптимальне. В місце силикагеля можна використовувати цеглу з червоної глини, він теж добре вбирає вологу.
2
Поспостерігайте за прилеглої місцевістю рано вранці або після спекотного дня ввечері. Там, де утворюється густий туман, вода залягає найближче, її багато, особливо якщо туман клубочиться або стоїть стовпом. Зрозуміло, ця ознака дійсний для місць, де поблизу немає річки або озера, іншого відкритого водоймища.
3
Подивіться, які рослини ростуть на вашій ділянці або навколо нього. Вологолюбні снить, осока, мати-й-мачуха говорять про те, що ґрунтові води близько до поверхні. Багато води потрібного для нормального розвитку берези, вільхи і ялини. В посушливій місцевості вони не ростуть.
4
Якщо поруч з місце м майбутнього колодязя є якісь водойми, можна дізнатися про залягання ґрунтових вод по перепаду висот. Візьміть барометр-анероїд, прийдіть з ним до місця майбутнього колодязя і виміряйте тиск. Потім зробіть ті ж вимірювання поряд з водоймою. Оскільки на 13 метрів перепаду висоти падіння тиску дорівнює приблизно 1 мм ртутного стовпа, то, приміром, перепад 0,5 мм ртутного стовпа означеет, що вода залягає приблизно на 6-7 метрах глибини.
5
Найнадійніший спосіб - розвідувальне буріння. Візьміть садовий бур і прокрутите свердловину на 6-10 метрів. Якщо знайдете водоносний шар на прийнятною для вас глибині, можна копати колодязь в цьому місці.