Як виростити пітунію.

Це трав'яниста рослина однорічників і багаторічників у високому пошані у квітникарів та аматорів. Прості і махрові квітки різноманітних яскравих забарвлень вражають уяву. Для рясного і пишного цвітіння краще вирощувати нові рослини щороку.
Інструкція
1
Вирощування починається на початку лютого. Щоб виростити петунію сорту, що має прості квітки, візьміть контейнер для посадки, заповніть сумішшю листової і дернової землі з добавкою глини і піску, добре пролийте готовий для посадки грунт. Зверху насипте насіння петунії з запасом. Насіння дуже дрібні, тому ступінь схожості у них невисока.
2
Накрийте контейнер з насінням прозорим склом і забезпечте додаткове освітлення. Не забувайте щодня провітрювати і своєчасно поливати насіння з розпилювача. Через 3 тижні з'являться сходи, тоді можна буде зняти скло. Починайте вносити добрива.
3
Якщо посадка занадто загущена, сіянці потрібно распикировать. Для цього акуратно пересадите кожна рослина окремо один від одного на відстані близько 5 см.
4
В квітні перенесіть петунії в теплиці або парники, а після весняних заморозків можна висадити рослини у відкритий грунт. Садіть рослини на відстані не менше 30 см. Після пересадки рясно полийте рослини.
5
Регулярно вносьте добрива. Незважаючи на те, що петунії невибагливі до якості грунту, краще цвісти вони будуть в живильному грунті. Зелень у таких рослин щільна, яскраво-зелена. Махрові сорти петунії вимагає більше поживних речовин, тому вносити добрива необхідно частіше.
6
Щоб виростити петунію, використовуйте не тільки генеративний спосіб, тобто розмноження насінням, а й живцювання. Живці прекрасно вкорінюються у воді. Коренева система з'являється під вузлом нижнього листа, який потрібно видалити. Садіть добре вкорінені рослини, вони швидше пріжівутся.Растенія, вирощені з живців, повністю зберігають материнські якості. Таким чином, ви зможете зберегти рідкісні махрові види рослин, які не утворюють плодів з насінням. Цвітіння петуній починається через пару місяців після посадки і триває до осінніх заморозків.