Як відрегулювати гірськолижні кріплення.

У людей, що вперше купують гірські лижі, найбільше запитань викликає регулювання кріплень на лижах. Завдання цих кріплень - забезпечити міцний зв'язок черевика з лижею в межі визначених вами навантажень. Тому до налаштування кріплень потрібно підходити з максимальною ретельністю. У будь-якої моделі кріплень можна налаштувати лише два показники: силу відстрілу черевика і зазор фіксують губок.
Інструкція
1
Сила відстрілу - це граничне навантаження на кріплення, при досягненні якої черевик автоматично відстібається від лиж. Для того щоб налаштувати даний показник, використовуються дві шкали, які зазвичай розташовуються на задній і передній частині кріплення . Один розподіл цієї шкали дорівнює 10 кілограм. Силу відстрілу рекомендується налаштовувати не на вашу вазі, а по жорсткості м'язів і зв'язок ваших ніг, адже саме для їх захисту лижі обладнані цими пристроями. Отже, ні в якому разі не варто квапити події і налаштовувати кріплення на високе навантаження, посилаючись на велику вагу - це може призвести до серйозних травм в майбутньому.
2
Спершу почніть приблизно з 30 кілограм зусилля, а через деякий час цей показник можна збільшувати. Пам'ятайте про те, що навантаження на носок і п'яту різна. Тому на перших порах їх можна налаштовувати однаково, але з плином часу ви виробите власне розуміння даних налаштувань і разработаете вашу індивідуальну техніку. Вкрай не рекомендується прислухатися до професіоналів, адже їх стиль їзди може відрізнятися від вашого і просте копіювання налаштувань негативно позначиться на вашому здоров'ї.
3
Далеко не на всіх кріплення х ви знайдете настройку зазору фіксують губок. Зазвичай вона встановлюється тільки на тих моделях лиж, призначених для професіоналів. Даний параметр використовується для того, щоб встановити правильне розташування ноги при сточуванні черевика. Спочатку ви навряд чи будете сточувати черевики, тому надійніше всього взагалі не чіпати цей показник. За замовчуванням виробники встановлюють зазор під стандартні черевики.