Як виростити газон. Як вирастітьгазонную травичку.

Прикрасьте вільний простір на своїй дачній ділянці, засудив його газонної травою, що складається з суміші злакових трав. Доглянутий газон буде радувати вас довгі роки. При пошкодженні окремих ділянок трав'яний покрив можна без зусиль відновити, підсіяти нові рослини. Щільний газон захищає грунт від вимивання і утримує в собі вологу. По свіжій травичці приємно ходити босоніж, засмагати або просто милуватися. Побудьте на своїй ділянці ландшафтним дизайнером.
Вам знадобиться
  • - суміш насіння для газону;
  • - тріммер або газонокосарка;
  • - граблі віялові і звичайні;
  • - добрива.
Інструкція
1
Визначтеся з місцем, яке збираєтеся засіяти газонної травою. Залежно від цього вам необхідно підібрати суміш насіння. Газон буває спортивним і декоративним. Якщо ви не плануєте влаштовувати на своїй ділянці футбольні змагання, то вам знадобитися декоративна трав'яна суміш, яка буває декількох видів.
2
Велике рівне простір, що використовується для постійного ходіння, загоряння і проведення пікніків з гостями, засейте звичайним садово-парковим газоном. Він стійкий до стирання, дає щільний покрив, добре переносить посуху і теневинослив.
3
Невеликі ділянки землі, які добре видно з вікна або з веранди, декорують мавританським або луговим газоном. У їх складі присутні різноманітні однорічні квіти (ромашки, волошки, маки, незабудки). У вас вийде відразу і галявина, і клумба.
4
Підготуйте грунт під газон. Вона повинна бути досить пухкої, щоб вода проникала глибоко в землю і не застоювалася на поверхні. Забезпечте хороший дренаж. При глинистих ґрунтах ділянку присипають піском і чорноземом, в який висаджують насіння.
5
Враховуйте величину горбків і виїмок на ділянці. При необхідності підсипте грунту або зрівняти занадто круті схили. Ділянка має бути максимально рівним. При оформленні гірки газонної травою місце армують пластиковою сіткою або ґратами для зміцнення грунту.
6
Висаджуйте насіння навесні, коли поверхня ґрунту прогріється до 6 градусів. Перед посівом внесіть азотні і фосфорні добрива. Порозсипайте насіння по ділянці і розрівняйте граблями, перемішуючи грунт, насіння і добрива. Друга підгодівля добривами проводиться восени.
7
Поливайте вашу газонну траву. Робіть це рано вранці або ввечері, коли сонце вже ховається. При достатній волозі у рослин розвинуться глибокі міцне коріння, що сприяє створенню багаторічного щільного покриву. При несвоєчасному поливі газон буде жухнут, втратить свій гарний зовнішній вигляд.
8
Рихлить газон. Перше розпушування проводять навесні, а другий - восени. Для цієї процедури використовують м'які віялові граблі. Крім розпушування ви приберете з газону опале листя і стару траву.
9
Стрижіть ділянку, засіяний газонної травою. Перша стрижка проводиться, коли рослини мало не досягли 10 см. Траву прибирають до третини довжини. Скошену траву можна прибрати граблями, а можна залишити на місці. Вона буде утримувати вологу і послужить добривом для молодої порослі. Косять газон тримерами або газонокосаркою. Роблять це не рідше двох разів на місяць. Все залежить від росту трави.
10
проколюють щороку вилами дерен у багаторічного газону. Це поліпшить повітропроникність грунту.
11
Закінчуйте стрижку декоративного ділянки восени, коли температура повітря опуститься до 10 градусів. Висота трави під сніг повинна бути не менше 10 см. Інакше газон може вимерзнуть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rb3rNjSG6O4
Зверніть увагу
А тепер докладніше про те як виростити газон. І вже через деякий час рулонний газон буде радувати вас своїм густим красивим килимом. Обов'язкова умова отримання красивого газонного покриття - максимально рівний майданчик. Якщо рельєф ділянки не відповідає цьому критерію, слід вирівняти його.
Корисна порада
Як виростити газон? ПІДГОТОВКА ПЛОЩІ починається з планування ділянки. ГРУНТ ПІД ГАЗОН повинен бути легким, рихлим, водо- і повітропроникним. Тоді вода під час поливів і дощів буде швидко проникати в грунт, не утворюючи калюж. Такий грунт дозволить газонних трав розвивати потужну кореневу систему, що забезпечує хороший стан дернини навіть за несприятливих кліматичних умовах.
Хороший газон виростити непросто - для цього потрібно попередньо підготувати садову ділянку і вибрати суміш трави для посіву. Також газон потребує хорошого догляду, поливах, підгодівлі і своєчасних стрижках. Лише в цьому випадку можна сподіватися те, що він придбаний охайний доглянутий вигляд і буде служити прикрасою ділянки.
Вам знадобиться
  • - суміш газонних трав;
  • - садові інструменти;
  • - вода;
  • - мінеральні добрива
  • - розпилювач для води .
Інструкція
1
В залежності від потреб власників ділянки та умов вирощування слід вибрати відповідні травосуміші для створення газону. Існують різні категорії газонних трав, призначених для тіні, сонячних ділянок, стійких до посухи, що не вимагають частої стрижки, спортивних або дитячих майданчиків.
2
Зазвичай для створення газонів використовують насіння лугового тонконога, червоною овсяніци, мітлиці пагононосної або гігантської, райграса. Найчастіше склад трав у всіх сумішах повторюється, при зміні пропорцій тих чи інших насіння досягається найбільша стійкість суміші до несприятливих кліматичних впливів. Але при закладці газону важливу роль грає ще й якісна підготовка грунту.
3
Існують різні методики створення газону - від покупки привізного рулонного газону, який просто розкочується по поверхні ґрунту, до повної самостійної підготовки грунту. Робити це краще в кінці літа або восени. Якщо на ділянці ростуть багаторічні сміттєві рослини, потрібно обов'язково позбутися їх коренів.
4
Заздалегідь слід скосити бур'яни. Потім обробити ділянку розчином «Раундапу», щоб загинули коріння багаторічних рослин: осоту, кульбаби, пирію та інших злісних бур'янів. Через 2-3 тижні ділянку потрібно перекопати, ретельно вибираючи всі залишилися коріння. Навесні після появи сходів грунт потрібно перебороніть граблями, попутно вибираючи залишилися бур'яни.
5
Щоб газон вийшов не тільки красивим, але і міцним, потрібно зробити піщану подушку 10-15 см заввишки, зверху укласти шар родючої землі 25-30 см і ущільнити катком. Якщо грунт на ділянці бідний, можна попередньо привезти її з іншого місця.
6
Посів газонних трав можна виробляти навесні або на початку осені. Основне правило його закладки - рівномірний посів насіння, адже від цього залежатиме зовнішній вигляд газону, а перерозподілити сходи згодом буде неможливо. Це становить найбільшу складність для непрофесіоналів при створенні газону.
7
Найкраще розділити підготовлені насіння на рівні частини, а сама ділянка розподілити на рівні за площею квадрати. Насіння дуже дрібні і легкі, тому краще всього змішати їх з дрібним річковим піском або іншим сипучим матеріалом. При посіві потрібно розкидати насіння спочатку вздовж ділянки, а потім повторно - поперек. Після посіву закрити посіви граблями і ущільнити грунт катком.
8
Свіжі газонні суміші сходять через 5-7 днів після посіву. Щоб прискорити проростання, потрібно щодня рясно поливати посіви зі шланга з дрібним розпилювачем. Після того, як сходи досягнуть висоти 10-12 см, газон потрібно підстригти, а потім робити це регулярно по мірі росту трави.
Корисна порада
Потрібно також проводити підживлення мінеральним азотним і фосфорним добривом. Після того, як утворюється щільна дернина, потрібно періодично проводити аерацію - протикати дерен вилами, щоб коріння не відчували браку в кисні.