Як розкрутити газету.

Щоб розкрутити газету , необхідні три елементи маркетингу: реклама, піар та акції, розраховані на збільшення лояльності читачів. З причини того, що будь-який ЗМІ і само являє собою медіамайданчики, рекламу на сторонніх ресурсах має сенс замовляти по бартеру. Дві інші складові успішного просування слід доручити маркетинговому відділу, який повинен бути в кожній газеті.
Вам знадобиться
  • - маркетинговий план;
  • - маркетинговий відділ;
  • - бюджет.
Інструкція
1
Визначте «якірну» аудиторію видання - на кого воно розраховане в першу чергу. Проаналізуйте споживчі переваги ЦА. Так ви зможете намітити кілька медіаплощадок, на яких розміщення реклами буде максимально ефективним.
2
Складіть медіаплан. У ньому повинні знайти відображення такі дані, як найменування ЗМІ; дата і тривалість розміщення реклами; який саме модуль або баннер має сенс замовити; його вартість; знижки за повторні публікації; аудиторія, яка побачить рекламу; очікувана ефективність. Медіаплан повинен бути затверджений директором вашого видавництва. Інакше є ймовірність раптового рішення про припинення фінансування кампанії. В цьому випадку очікуваний ефект навіть від вже розміщених модулів буде зведений до мінімуму, т.к. акції, розраховані на просування повинні проводитися комплексно.
3
Спробуйте зацікавити вибрані майданчики бартерної рекламою в вашому виданні. Можливо, вони захочуть помістити інформацію про себе або ж заохотити своїх постійних рекламодавців. Не наполягайте, щоб бартерна реклама розміщувалася в пропорції 1: 1. Враховуйте, що можливо ця газета або журнал вже розкручені, а також їх полосность, періодичність видання, тираж, вартість розміщення реклами та відпускну ціну ЗМІ в роздрібній торгівлі.
4
Поступите аналогічним чином з власниками майданчиків зовнішньої реклами, запропонувавши їм бартер. Як правило, такі компанії охоче йдуть на ділові відносини із засобами масової інформації. В цьому випадку пропорція розміщення може бути прямо пропорційна вартості.
5
Розробіть піар-кампанію, яка полягає в генеруванні інформаційних приводів та їх подальшому безкоштовному розміщенні в зовнішніх ЗМІ або на інтернет-сайтах. Завдання фахівця, що займається даним питанням, - створення новин, цікавих ЦА не тільки вашого видання, а й того, де збираєтеся ці новини розміщувати.
6
Проведіть прес-конференцію, де можна озвучити проблемні питання галузі. Створіть свій сайт (бажано з форумом). Знайдіть компанії, розраховані на ту ж цільову групу, що і ваше видання, розробіть спільні акції крос-маркетингу. Якщо ваша газета має розважальну тематику - влаштовуйте на сторінках конкурси з призами та інші «розважальні» заходи. Все це сприятливо позначиться на розкручуванні ЗМІ.