Як просвердлити кахель.

Багато особливо на початкових етапах будівельної діяльності стикаються з проблемою ламкості кахлю в момент, коли необхідно його просвердлити і зробити необхідні отвори. Існує декілька секретів успіху.
Інструкція
1
Часто в тендітних матеріалах необхідно проробляти отвори, наприклад, для вставки дюбелів. Необхідно знати, що для отворів невеликого діаметра існують спеціальні інструменти. Вони підходять для свердління як кахлю, так і фаянсу або кераміки. Це - спеціальні свердла. Вони бувають двох видів: загартовані конусні і порожнисті циліндричні.
2
Порожні циліндричні свердла, незважаючи на с алмазное напилення, дешевше конусних. Однак майте на увазі, що працювати з ними дуже незручно, оскільки їх практичні неможливо навести в центр місця позначки. Свердло повинно «зачепити» матеріал. Якщо цього не сталося, воно буде «танцювати» по поверхні і дряпати її. Самий невигідний варіант, якщо, зісковзнувши, свердло угвинтитися в іншому місці поверхні. Конусні свердла набагато вигідніше в роботі циліндричних - вони свердлять там, де їх поставлять. Отже, дійте наступним чином.
3
Виберете спеціальне конусне свердло. Поставте його в місце розмітки, придавите тільки злегка. Ні в якому разі не натискайте з зусиллям на нього - ви можете пошкодити кахель , він трісне або розколеться.
4
Рівним спокійним рухом, без поштовхів пробурити в місці розмітки матеріалу отвір. Ваша мета досягнута.
5
На майбутнє майте на увазі, що для свердління вищевказаних матеріалів ні в якому разі не слід використовувати перфоратор. Ефект буде такий же, як від циліндричного свердла: плитка потріскається або розвалиться на шматки - залежно від щільності розчину, на який плитка кріпиться. Тріщина буде в тому випадку, якщо розчин покладений сумлінно і рівно. В іншому випадку ви отримаєте шматки. Якщо під точкою свердління в передбачуваному розчині раптом буде діра, то кахель ная плитка моментально розвалиться.
6
Якщо ж плитка зроблена міцно, на совість, то є невелика вірогідність, що вона залишиться, але глазур в місці буріння обов'язково при цьому відколеться і розлетиться дрібної крихтою. Тому якщо ви самі кладете розчин, робіть це на совість - кахель буде целее і буріння вдаліше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Tv9SZtwRXJE