Як підшити штани.

Нерідко трапляється так, що при примірці в магазині брюк відповідного розміру з'ясовується неприємна деталь: вони довгуваті. У цьому випадку не варто відмовлятися від покупки, адже можна вдома самостійно підшити штани .
Вам знадобиться
  • - дзеркало,
  • - кравецькі крейда або шматочок мила (змилок),
  • - ножиці,
  • - голка з ниткою,
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Приміряйте штани перед дзеркалом для того, щоб намітити ту довжину штанин, яку ви хотіли б мати в повністю готовому до шкарпетці виробі. Майте на увазі те, що при ходьбі штанини брюк трохи піднімають, тому зробіть запас довжини. Професійні швачки зазвичай дотримуються правила: нижній край штанини повинен як мінімум наполовину прикривати каблук взуття, з якою ви припускаєте носити брюки, а як максимум - доходити до поверхні підлоги. Але ні в якому разі не лежати на підлозі складкою.
2
Відзначте спеціальним Кравецьким дрібному або невеликим обмилки (такі є в кожному будинку) з гострими краями бажану довжину брюк. Зніміть штани і переконайтеся в тому, що зазначена довжина у обох штанин однакова.
3
Відріжте ножицями підігнути на швейній фабриці частина штанини, так як після того, як ви підшиє брюки, цей старий підгин буде надавати холоші «твердість» і за зовнішнім виглядом нижнього краю брюк буде видно, що підшивали ви їх самостійно і без особливого на те досвіду. Якщо довжина виробу не дозволяє саме відрізати цей край, то можна за допомогою распаривателя або леза підпороти край нижнього шва штанини і вже після цього відрізати зайву довжину, залишивши припуск на підгин не більше 4-5 см. Те ж виконайте з другою штаниною брюк.
4
Підігніть край штанини двічі: перший раз на 5-7 мм, другий - на 3-4 см і за допомогою нитки та голки великими стібками нажівульте (прошийте) вийшов підгин тимчасової рядком - так ви підготуєте штанину до основного шву, запобігши прикрі перекоси тканини. Двічі підгинати край штанини необхідно для того, щоб тканина не «розпускали» та її нитки не вибивалися при носінні. Те ж саме виконайте і з другою штаниною брюк.
5
Прошийте на швейній машинці або вручну строчки на обох штанинах уздовж ніжівуленних (так, як сказано в кроці 4) ниток, потім ці тимчасові нитки видаліть.
6
Отпарьте за допомогою вологої марлі і гарячої праски нижній край штанин.
Корисна порада
Укоротити довжину брюк можна і без допомоги нитки з голкою. Якщо структури тканини така, що склавши її двічі, а потім ще й прошив її машинною строчкою або вручну, можна зіпсувати зовнішній вигляд брюк, то можливо обійтися без цього. Просто обмітайте нижній край штанини, а потім підігніть, проклавши між двома утвореними шарами тканини тесьму- «павутину» потрібної ширини (таку тасьму можна купити в швейному магазині). Поверх підгину покладіть листок чистого паперу і за допомогою гарячої праски через папір проутюжьте нижній край штанини - «павутинка», розплавилися під дією тепла, склеїть дві частини тканини між собою.