Як відповідати на дурні запитання.

Дурне питання здатний змусити хвилюватися океан вашого спокою. Якщо вчасно не встановити штиль, це загрожує обернутися для вас поганим настроєм і зіпсованими відносинами.
Інструкція
1
Ні одного для всіх визначення дурних питань. Одні дурними вважають питання , на які самі знають відповідь. Інші - риторичні, відповідь на які не потрібен співрозмовнику. Треті - порахують дурними недоречні до часу і місця питання . Діяти необхідно по ситуації, залежно від виду питання.
2
Для початку зберігайте спокій. Завжди. Нехай колега по роботі (цей нехороша людина) питає про те, як працювати з факсом, коли сьогодні - останній термін здачі декларації до податкової. Нехай знайомий в автобусі запитує, як ваші справи, коли вам моторошно хочеться спати. Нехай сусідка питає, як приготувати яєчню, а всі ваші думки про важливе доповіді. Зберігайте спокій. Воно дозволить вам знайти потрібну відповідь на дурне питання.
3
Подивіться уважно на співрозмовника. Відзначте його вираз обличчя, його емоції, загляньте «вглиб» - що він зараз почуває. Постарайтеся визначити причину його питання.
4
Після визначення причини питання в свідомості спливає відповідь, який чекає співрозмовник, або, навпаки, який не чекає. - Можливо, людині потрібна підтримка і він привертає увагу до себе питанням. У цій ситуації співрозмовник хоче чути певний відповідь. Дайте йому те, що він чекає, але без почуття зверхності, - і він заспокоїться. Якщо ж він не змінить поведінки, тоді скажіть чесно і прямо: «Мені ніколи», «Я хочу спати». Не бійтеся це сказати. Головне, дивіться при цьому в очі. Щоб він побачив ваш рішучий настрій. - Питання може бути риторичне, для підтримки розмови, або для того, щоб вивести з рівноваги. У першому випадку - коротко дайте відповідь що-небудь нейтральне, мимохідь. Чи не вникайте в суть питання і не відривайтеся від своєї справи, більше не слухаючи співрозмовника. У другому випадку подивіться співрозмовнику прямо в очі і запитайте: «А чому ти це хочеш знати?» - Якщо ж співрозмовник задає питання, на яке ви не хочете відповідати, пожартуйте так, щоб у нього не залишилося приводу для запитань. «Я не вмію готувати», «Я не люблю яйця».
5
Намагайтеся на виниклу ситуацію дивитися легко і з гумором, без почуття зверхності, при цьому бути уважним до співрозмовника. Не забувайте про внутрішньому спокої. Постарайтеся згадати про ці правила, коли почуєте дурне питання.
Корисна порада
Чи не задавайте самі дурних питань. І тоді вам не захочуть їх здавати.