Як зв'язати порожнисту гумку. порожниста гумка на спицях.

Порожня гумка дуже часто застосовується в ручному в'язанні для таких деталей трикотажних виробів, як манжети, планки горловини, обідки шапок або беретів. За допомогою цього прийому в'язання можна отримати подвійне полотно, що дозволяє зв'язати виріб без виворітного боку, т.зв. "Подвійне виріб", що часто зустрічається в дитячих моделях. Використання в ручному в'язанні порожнистої гумки дозволяє отримати рівний, еластичний край виробу.
Вам знадобиться
  • Нитки для ручного в'язання спицями основного кольору,
  • Допоміжна нитка контрастного кольору, Спиці.
Інструкція
1
Ниткою контрастного кольору наберіть на спиці петлі набірного ряду. При розрахунку необхідного числа петель, треба мати на увазі, що кількість петель має бути в два рази менше, ніж потрібно для в'язання самої гумки. Наприклад, якщо порожниста гумка в'яжеться на 30 петлях, то допоміжної ниткою треба набрати 15 петель.
2
Після набірного ряду перейдіть до в'язання самої порожнистої гумки. Для цього треба включити в в'язання робочу нитку і провязать перший ряд таким чином: 1 лицьова петля, 1 накид. Так продовжуйте до завершення ряду. На спицях утворюється необхідну кількість петель. У другому ряду накид пров'яжіть лицьовій петлею, наступну за накидом петлю зніміть як виворітну НЕ пров'язуючи, робоча нитка повинна знаходитися при цьому перед роботою. Третій і всі наступні ряди в'яжуться однаково - 1 петля лицьова, наступна знімається зі спиці як при пров'язуванні виворітного петлі, робоча нитка, як і раніше, залишається перед роботою.
3
Після того, як гумка пов'язана на необхідну ширину, можна переходити до в'язання основного полотна обраним візерунком. У цьому, перехідному, ряду треба провязивать по 2 петлі вместе.Для отримання акуратного і еластичного краю полотна іноді буває досить зв'язати кілька, 4 або 6, рядів порожнистої гумкою, а продовжувати роботу можна звичайною гумкою - 1х1, 2х2 і т.д. У цьому випадку не обов'язково провязивать по 2 петлі разом, тому звичайна гумка буде мати приблизно ту ж ширину, що і порожниста.
4
Після того як порожниста гумка пов'язана на необхідну ширину, допоміжну нитку можна видалити. Для цього надріжте петлю набірного ряду і акуратно приберіть нитку за допомогою спиці або голки.
5
Зверніть увагу
Якщо зняти петлі зі спиці, то видно, що полотно розпадається на дві частини, пов'язані лицьовій гладдю і сполучені між собою складальним краєм. Тому порожнисту гумку називають іноді подвійний. Ця властивість порожнистої або подвійний гумки використовують для остаточної обробки горловин або планок виробів з ручного трикотажу.
Корисна порада
Після прання виріб з ручного трикотажу треба висушити на рівній поверхні, планки та гумки при цьому ні в якому разі не можна розтягувати.