Як змішувати масляні фарби.

Змішувати масляні фарби - робота копітка. Тон після змішування повинен бути однорідним, щоб не виникло труднощів зі передачею кольору. Робити це потрібно на палітрі, за допомогою кисті або мастихіна, заздалегідь розвівши фарби скипидаром.
Вам знадобиться
  • Олійні фарби,
  • палітра,
  • скипидар,
  • кисть,
  • мастихін.
Інструкція
1
Перед початком роботи масляні фарби необхідно покласти край на палітри. Середина палітри повинна залишатися порожньою, бо на ній слід змішувати фарби .
2
Безпосередньо процес змішування слід проводити за допомогою кисті або мастихіна. Мастихін являє собою металевий шпатель, іноді з загостреними краями. Працювати інструментами треба досить швидко, але акуратно. В результаті вийде маса пастоподібної консистенції однорідного тона.Масляние фарби можна нічим не розводити, а писати такими, якими їх видавлюють з тюбика. Якщо ж виникла необхідність, розвести слід тільки рідиною, яка здатна з них випаруватися. Краще всього використовувати лаки або скипидар.
3
Змішуючи фарби , слід знати, що вийде, якщо фарбу одного тону змішати з другой.Ізображенние за допомогою темного або світлого жовтого кадмію плоди стиглої груші, не варто висвітлюються, при необхідності, свинцевими білилами . Швидше за все фарби пожухнут і поміняють тон. В цьому випадку краще використовувати горіхове масло. Золотисто-жовте листя, отримана за допомогою кадмію, змінить колір, якщо додати охри.Свінцовие білила - фарба досить вибаглива. Припустимо, виникла необхідність висвітлити нічний пейзаж, написаний з використанням темної вохри, фіолетового кобальту, марса коричневого до стану глибоких сутінків. Якщо для цього використовувати свинцеві білила, отримаємо швидше починаються сутінки, так різко висвітлити тон цими білилами. Крім цього, якість цієї фарби сильно снізітся.На основі свинцевих білил проводиться фарба неаполітанська жовта. Це фарбу не варто змішувати залізним мастихіном, тому при зіткненні з залізом вона темніє. Для цього можна використовувати кістяний мастихін (існує і такий), або змішати фарби кістью.Достаточно вибагливий і такий чудовий тон, як ультрамарин. Якщо, приміром, небо і море з переважним використанням ультрамарину зробити світліше за допомогою все тих же свинцевих білил, вийде передгрозовою океан, де буду правити бал бурі відтінки. Не дружить ультрамарин і з чорними фарбами. Він швидко мерхне в їх прісутствіі.Все ці особливості дуже важливо враховувати при змішуванні, щоб не потрапити в халепу.
4
Змішувати фарби необхідно безпосередньо перед роботою. Якщо залишити фарби на тривалий час на палітрі, то відбудеться висихання верхнього шару і працювати пензлем стане невозможно.Не варто боятися імпровізацій, можна змішувати відтінки, які раніше не вдавалося змішати нікому. Головне, не слід забувати, яке сусідство яким чином впливає на колір і якість фарб.
Зверніть увагу
Неприпустимі суміші білил свинцевих з ультрамарином, капут-мортуумом (світлим і темним), кобальтом синім і фіолетовим, краплаком червоним і золотисто-жовтої "ЖХ". Змішання білил свинцевих з перерахованими фарбами викликає їх потемніння або побуріння тони.
Корисна порада
Коли необхідно провести разбеляя фарб на органічній основа не слід застосовувати свинцеві білила, вони викликають різке вицвітання фарб.