Як розширити дверний проріз. арки в отворі дверей-це перепланування.

Бувають випадки, коли при установці дверей виникає необхідність у розширенні дверного отвору. Наприклад, при покупці або замовленні двері. Також ця процедура може проводитися при ремонті приміщення з метою перепланування, зміна його зовнішнього вигляду або дизайну в цілому. Крім того, причиною розширення отвору може бути покупка великогабаритного предмету меблів, якої не вдається пронести в приміщення. Ця проблема особливо актуальна для жителів багатоквартирних будинків радянського зразка.
Інструкція
1
Розширення дверного отвору - копітка робота, яка вимагає акуратності і професіоналізму. Складність цієї роботи зумовлена досить високими ризиками руйнування всієї несучої конструкції. При виконанні робіт необхідно зберегти міцність стіни і конструкції перекриттів, не допустити деформації отвору і випадання цеглин. У зв'язку з цими причинами дані роботи краще довірити професіоналам. Перш ніж зважитися на цю процедуру, важливо переконатися в тому, що навантаження на стіну при деформованому дверному отворі не перевищує встановлену норму. Цей вид робіт відноситься до варіантів перепланування житла і внаслідок цього вимагає офіційного схвалення з боку влади. Тобто вам необхідно отримати документальне дозвіл на перетворення дверного отвору. Для цього потрібно підготувати цілий пакет документів: поверховий план, довідки з БТІ, виписка з будинкової книги і т.д.
2
Відстань, на яку можна розширити проріз, залежить від типу стіни і вдома. На залізобетонних і цегляних стінах дозволяється зрізати від 70 см до 200 см в ширину і 210 см у висоту. У випадках, коли квартира або офісне приміщення знаходиться на нижніх поверхах, проріз необхідно додатково зміцнювати.
3
Сама процедура проходить у кілька етапів. Перед проведенням робіт потрібно прибрати всі сторонні предмети меблів, а також покрити захисною плівкою стіни і стелю, щоб уникнути попадання на їх поверхню пилу, бруду і води.
4
Всі роботи з розширення отвору починайте з демонтажу старої вхідний або міжкімнатних дверей. Після цього необхідно ретельно виміряти відстань, на яку потрібно розширити отвір. Потім проводиться безпосередньо розширення дверного отвору, після чого видаліть утворився сміття і підготуйте отвір до установки нових дверей. Для якісного проведення цих заходів необхідно наявність спеціального інструменту, а також певного досвіду. Суттєвим моментом при цьому є те, чи відноситься стіна, яка піддається змінам, до несучих або капітальних стін. Крім того, не варто робити дверний отвір ширше 1 метра на нижніх поверхах багатоквартирних або адміністративних будівель, оскільки стіни в цьому випадку тут додаткове навантаження. Інакше з метою забезпечення безпеки потрібно зробити установку додаткових опор.
5
Робота з розширення отвору проводиться двома способами. Перший спосіб полягає у використанні для видалення зайвого матеріалу кувалди, відбійного молотка або перфоратора, а другий спосіб являє собою більш акуратну різання стіни з використанням диска з алмазним напиленням. У першому випадку ця процедура виглядає так: роблять наскрізні отвори по наміченої лінії, а після цього за допомогою відбійного молотка або кувалди поступово отстукивает шматки цегли або бетону. Цей спосіб вважається традиційним, однак необхідно мати на увазі, що робота відбійним молотком або кувалдою може сприяти утворенню мікротріщин по всій поверхні стіни. Крім цього, після розширення отвору традиційним способом залишаються нерівними краю стіни, через що з'являється необхідність у закладенні або установці укосів.
6
Алмазна різка є більш прийнятним варіантом для будівель і з цегляними, і з бетонними стінами. Переваг у цього методу достатня кількість. За допомогою інструменту для різання з дисками з алмазним напиленням можна розширити дверний проріз більш швидко і якісно. Цей інструмент здатний розрізати цегла, бетон, арматуру. Також можна відзначити низький рівень шуму, відсутність вібрації і ударного впливу на стіну, що дозволяє зберігати її цілісність. За допомогою алмазного різання можна отримати рівний край стіни і чітку геометричну форму отвору. Також вона запобігає утворенню тріщин і не залишає сколів. Однак ця процедура супроводжується виділенням пилу. Щоб цього уникнути, для акуратної роботи алмазної різкою використовують воду: диск змочують деякою кількістю води, яка поглинає частинки пилу, які утворюються при його роботі. У плані вартості використання фрези з алмазним напиленням - більш дорога процедура порівняно зі способом розширення отвору за допомогою кувалди.
7
Після того, як дверний отвір розширений, слід ретельно оглянути стіни на наявність тріщин, сколів та інших дефектів. У разі виявлення цих дефектів необхідно негайно їх усунути. Після цього вже проводиться монтаж вхідних і міжкімнатних дверей.
Корисна порада
Дверну конструкцію бажано придбати перед здійсненням робіт, завдяки чому можливо виконати операцію більш точно і уникнути зайвих дій.