Як регулювати кріплення гірських лиж.

Гірські лижі - технічний вид спорту, в якому від спорядження залежить дуже багато. Через уявну складності настройки, багато людей, які тільки починають освоювати гірські лижі , не обтяжують себе правильним регулюванням кріплень, ризикуючи як задоволення від катання, так і власним здоров'ям. Незважаючи на велику кількість незрозумілих отворів з гвинтиками і шкал, налаштувати гірськолижні кріплення зовсім не складно.
Вам знадобиться
  • Викрутка або ключ, що дозволяє крутити гвинти з шліцом (плоскої прорізом).
Інструкція
1
Основна настройка для кріплень гірських лиж називається силою відстрілу. Це те максимальне зусилля на кріплення, при додатку якого воно тримає черевик. При перевищенні цього зусилля кріплення "відстрілюється" для запобігання нещасних випадків. Шкали в передній і задній частинах кріплення таки служать для того, щоб налаштовувати силу відстрілу. Кожна цифра на ній дорівнює 10 кг. Зазвичай значення на шкалах виставляють на 10-20 кг менше ваги лижника, але якщо ви початківець лижник, то для початку не рекомендується виставляти зусилля більше 30-40 кг. За допомогою викрутки налаштуйте передню і задню частини кріплень. На початковому етапі краще викрутити однакові значення, надалі стане зрозуміло, де треба підтягнути, а де - послабити.
2
Вага тіла - не єдина визначальна цієї настройки, багато залежить від фізичної кондиції спортсмена. Чим він тренированнее, чим міцніше і еластичнішою у нього м'язи і зв'язки на ногах, тим вище допустима сила відстрілу. Саме тому починати треба з невеликих значень, "м'яких" налаштувань, а в міру підвищення контролю підлаштовувати кріплення під себе. Також значення має і зростання лижника: для високих спортсменів можна додати половину пункту до значення регулювання на шкалі, для кремезних же - навпаки. Не зайвим буде перевірити кріплення перед катанням. Для цього, стоячи на лижах, потрібно "впасти" вперед, використовуючи для страховки палки. Робити це необхідно акуратно, тому що в деяких випадках такий спосіб може викликати хворобливі відчуття.
3
На моделях кріплень високого рівня є ще така настройка як регулювання зазору фіксують губок. Вона може знадобитися тільки тим, хто буде сточувати черевик для зміни стандартного положення затиску. Так що рекомендації по цьому налаштуванні дати складно, вона залежить від ступеня сточування, яким зазвичай займаються люди з таким рівнем катання, при якому поради вже не потрібні.
На гірських лижах їздити без кріплень неможливо, більш того, часто кріплення продаються в комплекті з лижами. Але от встановити їх не завжди виходить відразу в магазині або в майстерні. Або грошей не було, або часу. Не впадайте у відчай - кріплення цілком реально встановити на лижі самостійно.
Інструкція
1
Визначте базу вашого черевика. Для цього розгляньте область каблука - значення бази, як правило, написано там в міліметрах.
2
Для того щоб зібрати саме кріплення, візьміть його голову, а потім з'єднайте з пластиною. З'єднувати голову з пластиною потрібно таким чином, щоб значення максимально наближалося до значення бази гірськолижного черевика. Аналогічно підключіть пластину до п'яти. Кріплення зібрані і готові до монтажу. Знайдіть в квартирі місце, де є достатньо велика вільна горизонтальна поверхня з можливістю упору миска. Поставте мисок лижі в упор, а потім вставте зібрані кріплення в посадочні пази лиж, рухаючись від п'яти лижі до її миска. Вставлені кріплення зафіксуйте болтами.
3
Вставте черевик в кріплення для того, щоб налаштувати лижі. Перевірте центрування вашого черевика щодо лижі. Черевик повинен встати абсолютно паралельно поверхні лижі. Якщо цього поки немає, то підганяйте кріплення шляхом регулювання нижнього гвинта на п'яті. Відкрийте таблицю зусиль і виставте потрібне значення для реагування кріплення на екстрене вистьобує. Екстрене вистьобує можна налаштовувати по-різному, в залежності від стилю вашого катання і від того, що ви хочете отримати від лиж.
4
Якщо ви ще тільки починаєте кататися, налаштовуйте зусилля однаково як для носка, так і для п'яти. Після того, як у вас сформується ваша власна техніка катання, можна експериментувати з налаштуванням зусилля. Майте на увазі, що коли ви встановлюєте кріплення самі, ви можете також кілька варіювати співвідношення центру черевика та центру лижі, що дозволить вам міняти характеристики лиж.
5
Самостійно встановити кріплення , звичайно ж, можна, але витратите ви на це як мінімум півтори години, при цьому, якщо ніколи раніше ви гірськолижні кріплення не встановлювали, ще не факт, що якісно. Особливу уважність проявляйте при розмітці лижі: правильна розмітка - 90% успіху при установці кріплень.