Як визначитися з вибором професії.

Один з найскладніших питань, яке задає собі хоча б раз в житті випускник школи це питання: "Як визначиться з вибором професії?" Адже від того, який напрямок він вибере, залежатиме, можливо, все його життя.
Інструкція
1
Насамперед визначтеся з цілями. Виділіть для себе головне: чого ви хочете надалі від життя, і яка професія вас найбільш приваблює. Візьміть ручку, блокнот, і складіть список бажаних професій, не залежно від того, наскільки вони вам доступні. Також напишіть ті вимоги, які необхідні або бажані у вашій майбутній професії.
2
Наступним кроком реально оцініть свої навички та можливості. Згадайте, що вам особливо легко і що складно давалося в навчанні або на минулому місці роботи. Що вам було цікаво, а що ви робили з трудом. Об'єктивно оціните свої фізичні і розумові здібності. Випишіть всі свої особисті якості.
3
Подивіться на виписані вами бажані професії. Чітко визначте для себе, яка професія, будь вимагає професійних навичок, знань, умінь, а також особистісних якостей. Чесно відповідайте, наскільки ви підходите під дані вимоги.
4
Тепер за допомогою інтернету потрібно проаналізувати, які професії на даний момент найбільш і найменш затребувані, перегляньте статистику зарплат. Тепер коли ви визначилися, зверніть увагу, навчають чи їй у вашому регіоні, і якщо так, то скільки це буде вам коштувати. Навчання також дуже важливо, тому що при влаштуванні на роботу, роботодавці завжди виберуть більш кваліфікованого фахівця.
5
Настав час визначитися з вибором професії. На основі вищеописаних етапів ви тепер можете докладно і грамотно визначити, яка професія підходить саме вам. Ідеальний варіант, якщо всі ваші бажання і можливості співпадають з вимогами роботодавця, тоді вибір очевидний. А якщо ні, то доведеться потрудитися. Читайте літературу, ходіть на співбесіди, все залежить від вас.