Як поміняти кулер на процесорі.

Будь процесорний кулер має свій термін використання. Хоча термін служіння кулер ов значний, все ж рано чи пізно він може вийти з ладу. У цьому випадку потрібно заміна старого кулер а на новий. Процес заміни кулер а - нескладний, хоча може бути трохи тривалим. Поставити новий кулер під силу навіть новачкові.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, кулер, викрутка, термопаста.
Інструкція
1
Першим ділом витягніть старий кулер з системного блоку. Врахуйте, що витягувати потрібно не сам кулер , а радіатор, до якого він кріпиться. Уважно вивчіть систему кріплень радіатора на процесор. Як правило, радіатор до материнської плати кріпиться за допомогою спеціальних кріплень і декількох гвинтів. Кріплення зняти можна спеціальним важелем. Після того як зніміть кріплення радіатора, відкрутіть всі гвинти. Потім від'єднайте провід живлення кулер а з гнізда і вийміть радіатор з кулер ом з системного блоку.
2
До кожної моделі материнської плати підходять окремі типи кулер ів. Для вибору правильного кулер а потрібно знати тип сокета (інтерфейс підключення процесора) материнської плати. Тип сокету може бути написаний прямо на материнській платі. Перепишіть його. Якщо ж він не вказаний, то модель материнської плати повинна бути написана на ній в будь-якому випадку. Запишіть модель материнської плати, зайдіть на сайт виробника і запишіть сокет цієї моделі.
3
Наступним кроком буде покупка нового кулер а. Ідіть у магазин комп'ютерної техніки та поцікавтеся, які кулер а у них є під ваш сокет. Виберіть кулер у відповідності з вашим типом сокета. Дізнайтеся, чи є в комплекті з кулер ом термопаста. Якщо ні, купіть її окремо.
4
Тепер можна встановити новий кулер . Зітріть старий засохлий шар термопасти з процесора. Якщо шар термопасти погано видаляється, можете скористатися вологою серветкою. Тепер акуратно наносите новий тонкий шар термопасти на процесор. У комплект повинна йти спеціальна ложечка для її нанесення. Якщо її немає, скористайтеся підручними засобами.
5
Встановіть новий радіатор на процесор. Зафіксуйте кріплення. Якщо потрібно, закрутіть гвинти. Деякі моделі радіаторів фіксуються тільки з допомогою засувок, закручувати гвинти для них не потрібно. Підключіть провід живлення кулер а до гнізда поруч з процесором. Тепер новий радіатор з кулер ом встановлений.
Кулери (вентилятори) служать для того, щоб пристрої в комп'ютері не вийшли з ладу від перегріву. Але буває, що стандартний кулер дає недостатнє охолодження, або виходить з ладу і підлягає заміні. Як правило, міняють кулери на відеокарті або на центральному процесорі. Процедура заміни кулера не надто складна, але вимагає зосередження і акуратності.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, новий кулер, викрутка
Інструкція
1
Відеокарта має систему охолодження і в більшості випадком ця система закрита спеціальним кожухом. Слід акуратно відкрутити відеокарту від кріплень на системному блоці, потім вийняти з отвору на материнській платі. Тягнути потрібно дуже м'яко, так як легко пошкодити який-небудь крихкий елемент на мікросхемах, що може призвести до повної поломки материнської плати або відеокарти.
2
На звороті відеокарти розташовується пара кріплень, за допомогою яких тримається кожух. Їх потрібно відкрутити. Тепер до кулера є прямий доступ. Він може бути закріплений або за допомогою болтів, або за допомогою спеціальних засувок. Це залежить від моделі і виробника. Щоб зняти кулер, потрібно відкрутити болти або відкрити кріплення. Тепер можна встановлювати новий вентилятор. Потім потрібно повторити процедуру у зворотному порядку, тобто поставити новий кулер, прикрутити кожух, а потім встановити відеокарту у відповідний слот материнської плати. І не забудьте підключити кулер до блоку живлення (це важливо).
3
Кулер на процесорі не закривається кожухом. Щоб зняти його, не потрібно знімати всю материнську плату (за винятком рідкісних старих моделей, де кріплення є на висівковий стороні). Перед цим потрібно не забути від'єднати кулер від блоку живлення. Щоб поміняти несправний елемент системи охолодження, вам знадобиться відкрутити болтики або відкрити кріплення (залежно від способу установки кулера). Слід дотримуватися граничної обережності під час цієї операції. Можна пошкодити процесор або зламати кріплення. Після того як кулер буде знято, можна ставити новий, підключивши його до блоку живлення і закрутивши все також, як і було.
Зверніть увагу
Є ймовірність, що в процесі пристрої будуть пошкоджені і перестануть працювати. Якщо сумніваєтеся в собі, краще віднесіть комп'ютер у сервісний центр.
Корисна порада
Щоб кулер не деренчав і не шумів, закручуйте всі болти до упору. Звичайно, не до фанатизму: різьблення зривати теж не варто; Якщо потрібно підчепити якусь деталь кріплень, краще робити це неметаллическими предметами. Зісковзнувши, вони можуть пошкодити пристрої.