Як зробити сендвіч-панель. Як самому зробити сендвіч панель.

Будівництво будинку - складний процес, що вимагає знань і практики. Не кожному по плечу подібний подвиг. Найпростіший варіант, що вимагає мінімуму часу, - це будівля будинку з тришарових сендвіч-панелей . Та й самі сендвіч-панелі можна зробити своїми руками.
Вам знадобиться
  • Панелі, утеплювач, клей, прес, ніж, захисне покриття.
Інструкція
1
Визначтеся з вибором крайніх шарів сендвіч-панелі. Це може бути оцинкована сталь, ДСП, алюцинк, пластик, OSB і навіть дерево. Мінімальна товщина кожного листа повинна складати 60мм. Будь-який матеріал має свої мінуси і свої плюси. Наприклад, дерево більш екологічно, але з ним важче працювати, воно менш довговічне і більш пожароопасно. Оцинкована сталь не горить, але може заіржавіти без спеціальної обробки і схильне деформацій.
2
Виберіть утеплювач, який буде знаходитися посередині. В якості прошарку можна використовувати пінополіуретан, пінополістирол, базальтове волокно або мінеральну вату. Ширина утеплювача залежить від того, для яких цілей ви будуєте будинок. Якщо це буде літній будиночок, то наповнювач може бути 1-2 см. Якщо ж ви плануєте перебувати в побудованому будинку навіть в зимову пору року, то робіть наповнювач більше 3-5 см.
3
Нанесіть захисний шар на одну зі сторін кожної панелі, які перебуватимуть по краях. Захист підбирайте, виходячи з матеріалу панелей.
4
Дайте просохнути панелям. На це має піти мінімум добу. Якщо ви наносили кілька шарів захисту (таке робиться в основному для дерев'яних панелей), то збільшуйте час в три рази.
5
Нанесіть клей на ту сторону панелі, яку ви не покривали захистом. Клей найкраще використовувати на поліуретановій основі. Акуратно покладіть прошарок на панель.
6
Нанесіть клей на другу панель. Переверніть її і покладіть на шар утеплювача. Сформуйте панель.
7
Покладіть сендвіч панель під прес на 2 або 3 години. Прес повинен розташовуватися по всій поверхні панелі.
8
Залиште готову панель для висихання на 15-30 годин (все залежить від використаних матеріалів). Потім гострим предметом зріжте надлишки утеплювача, якщо такі є.
9
Розкроїте панелі на аркуші потрібної форми. Ваші сендвіч-панелі готові!
Зверніть увагу
Наносите клей на всю поверхню сендвіч-панелей, інакше вони можуть расслоиться.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте гофровану панель, зробіть так, щоб утеплювач добре прилягав у всіх місцях вироби.