Як зібрати Кубик Рубіка дитині. Схема збірки.

Кубик Рубік з'явився у вісімдесяті роки минулого сторіччя, але до цих пір продовжує залишатися однією з найулюбленіших головоломок для дітей та дорослих. На сьогоднішній день придумано вже безліч способів збірки, починаючи від «швидкісних» (руху запам'ятовуються і, відповідно, для збірки потрібно менше ходів), і закінчуючи більш повільними, але які вимагають меншої кількості рухів для запам'ятовування.
Вам знадобиться
  • Кубик Рубік.
Інструкція
1
Перш за все, слід визначити колір грані, яка буде верхньою і взяти кубик в руки так, щоб центральний кубик верхній площині був потрібного кольору.
2
На наступному етапі необхідно зібрати хрест на верхній грані так, щоб другий колір кожного з середніх кубиків відповідав кольору центральних кубиків бічних граней.
3
На третьому етапі правильно виставляються кутові кубики верхньої межі. Завдання наступного етапу - зібрати другий шар кубика Рубика. При цьому необхідно пам'ятати, що перед тим, як приступити до складання останнього шару, необхідно повернути на місце всі кубики першого і другого шару, які були зрушені в процесі складання.
4
Найскладнішим вважається збірка останнього шару, який є в цьому випадку нижнім. Почати краще з установки на свої місця кутових кубиків так, щоб все три їх кольору відповідали кольорам центральних кубиків дотичних з ними граней.
5
І, нарешті, перевірте, як розташовані середні кубики нижньої межі і поміняйте їх місцями, при необхідності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6TtL1NNBnQA
Зверніть увагу
Крім того, перш, ніж почати навчання дитини-дошкільника, батькам слід освоїти метод самостійно, діти постарше зможуть освоїти методику складання і без допомоги батьків, скориставшись запропонованою схемой.Здесь був викладений метод складання для початківців, який здатний освоїти дитина у віці шести - семи років. Такий спосіб містить обмежене число ходів і легкий в освоєнні. Схема подібного методу складання була запропонована досить давно в популярному журналі «Юний технік». Кілька рухів дитині доведеться запам'ятати, але не по формулам, як це роблять дорослі, а скоріше мнемонічно.
Корисна порада
Якщо на листочку будуть намальовані підказки, то після декількох збірок під вашим керівництвом, дитина зможе збирати кубик повністю самостійно. Найголовніше, щоб він сам цього захотів. Адже для того, щоб навчитися чомусь має насамперед з'явитися бажання.