Як відновити паркет.

Навіть самий дорогий і розкішний паркет коли-небудь старіє і втрачає свої первісні якості. І рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з проблемою відновлення старого підлогового покриття. Повернути первісний вигляд не так вже й складно, головне все правильно зробити.
Вам знадобиться
  • - паркетний клей;
  • - спеціальний шприц;
  • - шліфувальна машина;
  • - набір різних наждакових насадок на прилад;
  • - шпаклівка для паркету;
  • - лак, пензлики і розчинник.
Інструкція
1
Насамперед, необхідно з особливою увагою досліджувати кожну дошку. Простукує все клепки з метою виявлення порожнеч. Які обов'язково потрібно заповнити клеєм за допомогою шприца, спеціально призначеного для цього завдання.
2
Якщо вам належить шліфувати паркет великої площі, то краще всього використовувати спеціальні шліфувальні машини. Підійдуть як дискові, так і стрічкові. А при шліфовці у важкодоступних місцях і в кутах слід користуватися ручними або ж кутовими приладами. Шліфувальними машинами потрібно користуватися за певною схемою: спочатку шліфуйте поперек паркет а, потім по діагоналі, далі вздовж, а в кінці потрібно шліфувати паралельно джерелу світла. При цьому користуйтеся тільки абразивної стрічкою. А коефіцієнт її зернистості повинен бути від 60 і до 120.
3
А тепер зашпатлюйте паркет . Для цього можете використовувати будь-яку готову будівельну суміш, призначену для вирівнювання дерев'яних поверхонь. Благо в магазинах представлений цілий ряд шпаклівки від різних виробників.
4
Прошлифуйте покриття ще на раз. Проводьте цей етап відновлення паркет а дискової шліф машинкою. Коефіцієнт зернистості кіл повинен змінюватися послідовно, починаючи з самого великого і закінчуючи дрібним напиленням. Чи не переступаєте через номери зернистості.
5
Лакування проводите в той же день, коли закінчите фінішну циклювання. Найпершим має бути нанесений шар грунтовки. Далі наносите лак в три етапи. Між кожним шаром проводите проміжну шліфовку. Час висихання лаку може бути різним. Але в основному це 24-48 годин.
6
Почекайте, коли всі верстви лаку добре висохнуть, і встановіть плінтуса. Будьте обережні, намагайтеся не пошкодити недавно пофарбовану поверхню. Меблі ставте на свої місця не раніше ніж 48-62 години.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IPR8xAxrzUQ
Зверніть увагу
Якщо ж паркет у вашому будинку вже старий, покрився безліччю подряпин, має тріщини і потемнів, то пора задуматися про те, щоб відновити покриття вашого статі. Тому першою справою проводиться, при необхідності, заміна або ремонт лаг на яких буде викладатися паркетна підлога. Комплекс робіт з відновлення старого паркету, залежно від його стану, включає в себе наступні етапи
Корисна порада
Догляд за паркетом зовсім не складний: досить пилососити підлогу, іноді протирати його вологою ганчіркою, а при необхідності застосовувати масла й віск під колір паркету. Теплий паркетна підлога здатний з успіхом прослужити довгі роки, але часом деревина страждає під впливом таких чинників, як вологість і температура. У цьому випадку необхідно знати, як відновити паркет, щоб продовжити термін його служби.