Як зробити сидіння. Як зробити авто сидіння.

Будь автомобіліст прагне зробити свій автомобіль як можна більш досконалим. Дуже часто будь тюнинг починається з поломки. Однак стежити необхідно не тільки за зовнішнім виглядом, але і за інтер'єром вашого залізного коня, адже в салоні ви проводите велику частину часу. Наприклад, старі сидіння прийшли в непридатність. Купувати нові дорого. Можна зробити сидіння своїми руками. Так ви заощадите гроші і зробите сидіння за власним ескізом.
Вам знадобиться
 • Матеріал для обшивки, калька, креслярські приналежності, поролон, інструменти для демонтажу.
Інструкція
1
Демонтуйте старі сидіння з салону вашого автомобіля. Вони кріпляться на полози, які прикріплені до підлоги автомобіля. Спочатку потрібно зняти саме сидіння з полозів. Уважно вивчіть стан самих полозів і їх кріплень до підлоги. Якщо вони проржавіли або зігнулися, то їх слід заварити або замінити. Пам'ятайте про те, що при аварії несправні полози можуть заподіяти шкоду.
2
Тепер необхідно зняти обшивку вашого сидіння. Вона кріпиться знизу залізними кільцями, які потрібно акуратно розігнути. Намагайтеся не зламати їх, щоб не довелося купувати нові. Після зняття обшивки досліджуйте підкладку. Можливо її теж доведеться замінити. Тепер перед вами повинен залишитися кістяк сидіння. Перевірте функціонування механізму сидіння. При необхідності відремонтуйте його.
3
Тепер потрібно виготовити нову підкладку, для цього підійде поролон завтовшки не менше п'яти сантиметрів. Також можна зробити подвійний шар. Поролон потрібно вирізати за прикладом старої підкладки. Після цього необхідно визначитися з тим, з якого матеріалу буде зроблена обшивка вашого сидіння. Варіантів багато. Тут варто спиратися на вашу фантазію. також пам'ятайте про те, що матеріал повинен бути зносостійким і якомога менше збирати на себе бруду і пилу.
4
Зробіть викрійку, по якій ви будете вирізати обшивку вашого сидіння. Ретельно зробіть всі виміри, так як точна форма позбавить вас від помилок і зіпсованого матеріалу. Викрійку потрібно робити на кальці. Також можна трохи вдосконалити дизайн вашого сидіння. Наприклад, додати бічну підтримку.
5
Коли форма буде готова, можна приступати до виготовлення безпосередньо деталей самої обшивки. Акуратно нанесіть на зворотну сторону матеріалу розмітку, по якій ви будете вирізати. Кілька разів перевірте правильність нанесення розмітки. Після цього виріжте заготовку. Врахуйте, що потрібно скрізь залишати всюди запас в один-два сантиметри. Тепер можна приступати до зшивання заготовки. Спочатку зшийте заготовку наміткою і приміряйте її на сидінні. Якщо все підходить за розмірами, то зшийте звичайним швом і вийміть намітку. Слідкуйте за тим, щоб підкладка ніде не збивати і обшивка рівно сиділа. Можна при бажанні трохи прикрасити сидіння.
Корисна порада
Ретельно виготовляйте викрійку. Слідкуйте за тим, щоб шви були акуратними.
Для риболовлі, пікніка або дачі підійдуть складні м'які сидіння, які дуже легко переносити. Як правило, гумові човни не оснащені спеціальними сидіннями. Зазвичай вони укомплектовані гумовими ж надувними подушками. Але така човнова «меблі» дуже незручна для рибалки. Дерев'яне сидіння можна зробити своїми руками.
Вам знадобиться
 • Дошка товщиною 2-2,5 см і шириною 15-20 см
 • Дверна петля
 • Автомобільні ремни
 • Дерматин
 • Поролон
 • Пила
 • Наждачная бумага
 • Отвертка
 • Дрель
 • винты
 • саморезы
Інструкція
1
Виміряйте відстань між балонами човна. Відпиляєте від дошки два шматки завдовжки приблизно на 2 см менше відстані між балонами. Як випливає обработаяте дошки наждачним папером, щоб поверхня була гладкою.
2
Ракроіте дерматин. Два шматки повинні бути трохи менше розміру дошки, а два - з пріпцскамі по 10 см по кожному зрізу.
3
Викроїте прямокутники з поролону за розміром дошки. Приклейте поролон до «лицьової» стороні однієї й іншої дошки.
4
Обейте сидіння дерматином. Спочатку накладіть великі прямокутники на ту сторону кожної дошки, де приклеєний поролон. Зріжте кути. Намажте згини клеєм і приклейте до дощок. Зверху приклейте прямокутники меншого розміру.
5
Покладіть дошки лицьовою стороною вниз так, щоб вони стикалися довгими сторонами. Приміряйте дверну петлю або віконну фурнітуру. Намітьте місця отворів під гвинти. Просвердлите отвори. Прикрутите фурнітуру.
6
Знизу до дощечках прикріпіть ремені безпеки. Довжину їх відрегулюєте на месте.Еслі ви робите сидіння для дачі або для пікніка, ремені не обов'язкові. У човні вони потрібні, щоб забезпечити стійкість.
Зверніть увагу
Для міцності гвинти посадите на клей.Вместо ременів безпеки підійдуть будь-які інші міцні шкіряні ремені
Корисна порада
Ремені прикріплюйте до дощечках великими шурупамі.Вместо поролону можна використовувати губку.