Як зробити феромагнітну рідину.

Експерименти з феромагнітної рідиною широко поширені у вигляді відеороликів в інтернеті. Справа в тому, що даний вид рідини під дією магніту здійснює певні рухи, що робить експерименти дуже видовищними. Спробуємо зробити таку рідину самостійно. Але для початку з'ясуємо, що вона з себе представляє.
Інструкція
1
феромагнітних рідину можна виготовити своїми руками в домашніх умовах. Для цього візьміть масло (підійде моторне, соняшникова та інші), а також тонер для лазерного принтера (субстанція у вигляді порошку). Тепер змішайте обидва інгредієнти до консистенції сметани.
2
Для того щоб ефект був максимальним, погрійте вийшла суміш на водяній бані протягом приблизно півгодини, не забувайте при цьому її помішувати.
3
Пам'ятайте, що сильним намагнічуванням володіє далеко не кожен тонер, а значить намагайтеся вибирати найбільш якісний.
4
Феромагнітна рідина (феррофлюід) - це рідина, яка сильно поляризується під впливом магнітного поля. Простіше кажучи, якщо наблизити звичайний магніт до цієї рідини, вона виробляє певні рухи, наприклад, стає схожою на їжачка, встає горбом і т.д.
5
Взагалі феромагнітні рідини - це колоїдні системи, які складаються з феромагнітних або феррімагнітних частинок нанометрових розмірів. Частинки ці знаходяться в підвішеному стані в рідині (рідина - зазвичай вода або ж органічний розчинник).
6
Для того щоб створити стійкість подібної рідини, необхідно пов'язати феромагнітні частинки з ПАР (поверхнево-активною речовиною) - воно створює так звану захисну оболонку навколо частинок, що не допускає їх злипання, завдяки Ван-дер-ваальсових або магнітним силам .
7
Однак незважаючи на свою назву, феромагнітні рідини не мають феромагнітних властивостей. Відбувається це тому, що після того як зовнішнє магнітне поле пропаде, вони не зберігають залишкової намагніченості.
8
Феромагнітні рідини по суті представляють із себе парамагнетики, їх також часто називають «суперпарамагнетікамі», тому що вони мають вкрай високу магнетичну сприйнятливістю.