Як визначити температуру газу.

Вимірювання температури газу виробляєте термометром. Для вимірювання температур до 150? С використовуйте рідинні і біметалеві термометри. Для підвищених температур візьміть прилади на основі термопари, манометрический термометр або пірометр. Температуру також можна розрахувати за такими макроскопічними параметрами як тиск і обсяг газу .
Вам знадобиться
  • рідинний, біметалічний термометри, термопара, пірометр і герметичний посудину
Інструкція
1
Визначення температури газу на рідинного термометраДля визначення температури занурте в газ резервуар рідинного термометра. Рідина, що знаходиться в капілярі підніметься або опуститься, показавши на проградуірованной шкалою поточну температуру газу . Якщо газ знаходиться в герметичній посудині, приваріть до нього трубку, яку заповніть теплопроводящим речовиною. Підійде вода. Вставте резервуар рідинного термометра в цю трубку і зніміть свідчення. В цьому випадку точність буде дещо гірше, ніж при безпосередньому контакті з газом.
2
Вимірювання температури біметалічним і манометричним термометромПоместіте термобаллон біметалічного термометра в газ і через деякий час на шкалі побачите показання температури. Більш високі температури вимірюються манометричним термометром. Для цього його балон потрібно розмістити в газі. По капіляру тиск передасться на стрілку, яка пересунеться по проградуірованной шкалою.
3
Термометр на термопареВозьміте два металевих провідника, наприклад, з міді та константана. Спаяти їх краї і до одного з них приєднаєте чутливий амперметр. Потім один з спаїв помістіть в розпечений газ, а другий залиште в нормальних умовах. З'явиться електричний струм, який і покаже амперметр. Проградуювати його в градусах Цельсія, отримаємо термометр.
4
Визначення температури пірометромПропустіте гарячий газ через металеву трубку. Відмінно підійде мідь, як матеріал з дуже високою теплопровідністю. Після цього направте на неї пирометр, і він безконтактно визначити температуру трубки, а значить, і газу , який через неї проходить.
5
Розрахунок температури ідеального газу Ідеальним вважається газ при нормальних умовах (тиск 101325 Па, температура 0? С = 273,15 К). В цьому випадку, обсяг одного моля такого газу складе 22,4 л або 0,0224 м3. Тоді, помістивши газ в герметичний посудину з манометром і нагріваючи або охолоджуючи його, можна розрахувати температуру. Зніміть показання манометра в Паскалях (тиск). Потім, числове значення тиску помножте на 0,0224 і поділіть на 8,31. Від отриманого результату відніміть 273,15. Вийде значення температури в градусах Цельсія.