Як виробити струм. Як виробляється електроенергія.

Електроенергія - справжнє диво природи і техніки, сьогодні без електрики не можливо жодне виробництво, від наявності струму в розетці залежить і комфортне проживання людини у власній оселі. На даний момент вчені працюють над питанням, як отримати електричний струм з навколишнього нас середовища. Виявляється, існує багато способів.
Інструкція
1
Отримати електроенергію можна з відходів фабрик. Мікробіолог з Британії МакКаскі Лінн змусила бактерії виробляти електроенергію з відходів шоколадної фабрики. МакКаскі використовувала бактерії Escherichia coli. Вони розщеплювали цукор з розчинів карамелі, нуги і отримували водень. Водень направляли до спеціального паливний елемент, де і вироблялася електроенергія.
2
Отримати електроенергію можна зі стічних вод. Це довели вчені з університету Пенсільванії. Вони використовували бактерії, які поїдають органіку, при цьому виділяють вуглекислий газ. Виходить хімічна реакція, яка може живити електричні лампочки.
3
З енергії сонця і зірок теж можна отримати електричний струм. Вчені-ядерники з Росії створили батарею, яка не залежно від погодних умов трансформує енергію сонця і зірок в електроенергію. Свій винахід вчені з інституту в Дубні під Москвою, назвали «Зоряна батарея». Вона більш ефективна і економічна, ніж сонячна.
4
Отримати електричний струм можна навіть з повітря, використовуючи природні вібрації в ньому. Але поки над цією технологією вчені ще працюють.
5
Отримати електроенергію можна і з проточної води. Над цим питанням працюють канадські вчені. Вони створили Електрокінетичний батарею. Батарея є скляну посудину, пронизаний сотнею тисяч мікроскопічних каналів. Вода, протікаючи по каналам, утворює на одному кінці судини заряд позитивний, а негативний на іншому конце.В результаті чого і виробляється електричний струм.
6
Отримати електричний струм можна від вібрації проходять вантажівок, поїздів і навіть пішоходів. «Пульс міста» можна використовувати як джерело електроенергії, якої вистачило б на освітлення вулиць. Над цією теорією працюють лондонські вчені.
7
Американські вчені стверджують, що скоро навіть дерева даватимуть нам електроенергію.Еслі увіткнути алюмінієвий стержень в стовбур живого дерева, зробити мідну трубочку і занурити її на 17 см в грунт, то вольтметр покаже, що між стержнем в корі дерева і закопаної трубочкою є слабкий постійний струм, який можна накопичувати в спеціальних акумуляторах.
Відповідно до закону збереження енергії, виробити останню неможливо. Можна лише перевести її з одного виду в інший. Існує значна кількість способів здійснення такого перетворення.
Інструкція
1
Для того, щоб перетворити хімічну енергію , збережену в пальному речовині, в теплову, спаліть його. Частина енергії при цьому буде виділятися у вигляді світла.
2
Перетворити теплову енергію в механічну можна двома способами. Щоб скористатися першим з них, спаліть речовина в обмеженому обсязі. Підвищення тиск, який при цьому виникне, використовуйте для переміщення об'єкта. Саме на цьому принципі працює двигун внутрішнього згоряння. Для перетворення теплової енергії в механічну другим способом помістіть в обмежений обсяг рідке речовина і нагрійте його будь-яким способом (не обов'язково шляхом спалювання чого-небудь) до температури кипіння. Одержаний пар направте в парову машину або турбіну.
3
Для перетворення механічної енергії в електричну побудуйте механізм, в якому рухома котушка переміщається повз нерухомий магніту, або навпаки. Існує безліч конструкцій таких механізмів, які називаються генераторами.
4
Для того щоб перетворити електричну енергію в механічну, використовуйте електродвигун тієї чи іншої конструкції. Пам'ятайте, що, незважаючи на оборотність електромагнітних явищ, як двигун може бути використаний не будь генератор, а лише такий, в якому при подачі напруги створюються умови для виникнення обертового магнітного поля. Наприклад, у колекторно двигуні постійне обертання забезпечується за рахунок автоматичної комутації обмоток, а в асинхронному обертове магнітне поле виникає завдяки харчуванню обмоток статора трифазним змінним струмом.
5
Для перетворення електричної енергії в світлову скористайтеся різними джерелами світла: лампами розжарювання, лампами денного світла, світлодіодами і т.п. Останні два види джерел світла експлуатуйте спільно з пристроями для обмеження струму.
6
Для вироблення теплової енергії з електричної використовуйте потужні резистори. Це - мабуть, єдиний перетворювач енергії з ккд, близьким до 100%. У всіх інших випадках частина енергії при перетворенні неминуче втрачається на виділення тепла.
Зверніть увагу
Під час постановки будь-яких фізичних дослідів дотримуйтесь заходів безпеки.