Як підготувати і провести відкритий урок.

Для кожного вчителя, не залежно від досвіду та стажу роботи, відкритий урок відповідальне і хвилююча захід. Від того, як пройде ця подія, багато в чому залежать результати і висновки комісії, а також і те, чи буде досягнута мета, для якої і проводився урок .
Інструкція
1
Проведення відкритого урок а переслідує різні цілі: атестація, контроль, самореалізація, представлення нової методики викладання, майстер-клас.
2
За рівнем уявлення - це може бути урок - для колег по школі (поширення досвіду, урок в рамках якого-небудь тривалого заходи, наприклад - предметна тиждень) , - для адміністрації установи (з метою контролю або узагальнення для складання, наприклад, подання на вчителя для атестації), - на рівні району (презентація нової методики або елемента викладання, теж поширення досвіду), - на обласному рівні і више.Некоторие конкурси в сфері освіти, також включають в себе відкритий урок , як елемент або основний захід.
3
Однак, з якою б метою не проводився відкритий урок , робота над ним починається з визначення основних завдань, що сприяють досягненню мети, і відповідно їм детальна розробка урок а .
4
Важливе значення має наочне оформлення урок а. Вдало підібрані картинки, плакати, презентації внесуть різноманітність і яскравість не тільки в оформлення, але і в сам процес заходи.
5
Всі матеріали, які планується використовувати на урок е, повинні бути розроблені, або підібрані на підготовчому етапі, мати естетичний вигляд, відповідати темі, бути в достатній кількості і знаходитися під рукою. Апаратура встановлюється таким чином, щоб не було перешкод при її використанні ні для вчителя, ні для учнів, з дотриманням правил безпеки.
6
Заздалегідь, перед проведенням відкритого урок а, гостям можна роздати невеликі буклети з поясненням основних етапів урок а. Цей прийом гарний для представлення на рівні району і вище, коли число їх відомо спочатку.
7
Починаючи урок , учитель повинен чітко уявити мету урок а, його завдання, актуальність і планований результат. Останнє (підсумок) у деяких випадках не пояснюється. Наприклад, якщо форма урок а увазі дослідження, вирішення певної проблеми, розробку чого-небудь, тобто, якщо результат повинен стати деяким відкриттям для учнів.
8
Наприкінці урок а необхідно підвести чіткий підсумок, оголосити результати роботи, пояснити окремі моменти, подякувати учасників.