Як наклеїти кахель. Як пере затерти шви на кахлі.

Обклеювання стін кахлем - справа досить трудомістка і яка потребує деякої підготовки. В принципі, нічого складного в цьому немає, необхідно лише знати деякі важливі моменти. Звичайно, деякі з нас довіряють укладку кахлю професіоналу. Але якщо підійти до справи з усією відповідальністю, можна виконати його самостійно нітрохи не гірше.
Інструкція
1
Перед тим, як наклеювати кахель , необхідно вирівняти і поштукатурити стіни. Для цього широким шпателем потрібно нанести клей на поверхню стін і підлоги, прибравши таким чином невеликі нерівності. Пам'ятайте, чим рівніше буде стіна або підлога, тим простіше і швидше буде процедура обклеювання.
2
Далі можна приступити безпосередньо до приклеювання кахлю. Існує два способи приклеювання: в першому випадку клей наноситься на кожну плитку, в другому - безпосередньо на стіну. Розглянемо докладніше обидва способи.
3
Якщо ви приклеюєте кахель першим способом необхідно намалювати горизонтальну лінію, по якій проходитиме нижній ряд плиток. Він повинен бути досить рівний, оскільки від нього буде залежати якість укладання наступних рядів. На нижньому рівні слід прикріпити планку, щоб перший ряд плиток не сповзала. Потім потрібно взяти першу плитку і точками нанести на неї клей (зазвичай 5-6 точок). Після того, як перша плитка буде вирівняна по горизонталі і по вертикалі, можна переходити до наступної. Між кахлем необхідно вставляти хрестики, які можна купити в будь-якому будівельному магазині. З їх допомогою вдасться дотримати однакову відстань між плитками.
4
При укладанні кахель ной плитки вам доведеться зіткнутися з її подрезкой. Для цього використовується спеціальний інструмент - плиткорез. З його допомогою можна легко відрізати необхідну кількість плитки. Як тільки всі ряди плитки будуть наклеєні, необхідно затерти шви за допомогою спеціальної сухої суміші - затірки, яка розводиться водою і наноситься в щілини між плитками за допомогою гумового шпателя.
5
Другий спосіб наклеювання кахлю полягає в безпосередньому нанесенні клею на стіни. Поверхня при цьому повинна бути підготовлена - отштукатурена і прогрунтована. Спочатку потрібно розвести клей у відрі чи іншої великої ємності відповідно до інструкції. Потім за допомогою зубчастого шпателя необхідно нанести його на стіну. Площа покриття не повинна бути занадто великою, достатньо для початку 1 квадратного метра. Після цього слід укладати плитки, починаючи з нижнього ряду. Як тільки частина плиток буде покладена, слід знову нанести клей на стіну і т.д. Даний спосіб набагато швидше і зручніше першого, однак, вимагає деякої вправності.
Ви вирішили оновити інтер'єр ванною або кухні? Керамічна плитка незамінний матеріал в цих приміщеннях, і обробити стіни самостійно не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • Отрезовка для нанесення клею; хрестики для того, щоб зробити однаковими зазори між плитками і компенсувати різницю розмірів плиток різного калібру; гладилка для зазорів між плитками; губка для очистки залишків замазки; рівень для забезпечення правильного положення плитки; різець плиток.
Інструкція
1
Спочатку підготуйте поверхню. Очистіть її від залишків колишнього покриття і вирівняйте за допомогою рівня і штукатурки. Загрунтуйте поверхню, це поліпшить зчеплення.
2
Рівним краєм лопатки клеїть розчин поступово нанесіть (рівними шарами до 5 мм) на загрунтовану, суху і гладку основу. Зубчастих краєм нанести на неї борозенки. Починайте викладати плитку, визначивши чітко горизонталь або вертикаль, щоб загальна спрямованість полотна була рівною.
3
Обов'язково прокладайте пластикові хрестики. Не рекомендується клеїти плитки абсолютно без зазорів, тому що існують похибки габаритів плитки, тому ідеально приклеїти плитку один до одного не вдасться. Керамічні плитки набухають в результаті дії води - хрестики допоможуть уникнути появи тріщин чи інших дефектів.
4
Кладіть ряди один за іншим. Крайні ряди укладайте в останню чергу. Негайно видаляйте надлишки клею виступаючі в межплиточном просторі. Видаліть всі хрестики перед початком фінальної затирання швів. Уважно прочитайте інструкцію до клею. Затірку швів можна робити після повного його висихання.
5
Добре змочіть зазори вологою губкою перед тим, як заповнити їх замазкою. Глибоко і щільно втирайте замазку в зазори за допомогою дерев'яної лопатки або затірки. Вологою губкою промийте всю поверхню, після того як застигне замазка в зазорах. Повторіть процедуру після закінчення 10-15 хвилин. Через 24 години м'якою ганчіркою очистіть залишки замазки з плиток. Змочуйте зазори чистою водою протягом декількох днів після нанесення замазки. Істинний колір замазки встановлюється після її повного висихання (після закінчення приблизно 2-3 днів).
6
В зазорах близько ванни і раковини використовуйте силіконовий герметик, щоб від механічного руху і температурних коливань шви між плитками не розтріскується.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на те, щоб використовувані у вашій роботі силікон і замазка були одного сорту і кольору.