Як проводити співбесіду на роботу.

Завдання кожного керівника - оптимізація трудового процесу з метою отримання максимального прибутку. А робиться це за допомогою найманих працівників, яких потрібно організувати і спрямувати на виконання певних завдань. Але як мінімізувати час, витрачений на координацію працівників? Потрібно провести ретельний відбір претендентів на посаду. Кадри вирішують все, і це не просто слова.
Вам знадобиться
  • - gодробное резюме претендента на посаду
Інструкція
1
З'ясуйте деталі оплати праці кандидата на останньому місці роботи - не тільки ставку, але і всі бонуси, які він отримував. Якщо ви зрозумієте, що ваша пропозиція гірше - не варто втрачати час.
2
Дізнайтеся, наскільки далеко претендент живе від місця роботи. Необхідно передбачити його пунктуальність, при необхідності повідомте йому безпосередньо, що йому потрібно буде кожен день проїжджати великий шлях і відстежите реакцію.
3
З'ясуйте його потреби в робочому місці і проаналізуйте їх на відповідність до його очікуваннями від вашої вакансії. Необхідно дізнатися, наскільки він сам бачить відповідність.
4
Визначте його сильні і слабкі сторони. Бажано влаштувати йому стрес-тест з диктофонного записом - протягом хвилини він каже про свої сильні сторони, а після цього протягом хвилини він каже про свої слабкі сторони. Стрес-тест повинен бути несподіваним і проходити без підготовки.
5
Задайте йому пряме запитання про те, чого він хоче від місця роботи, що він сподівається за допомогою цієї роботи отримати.
6
Задайте кандидату питання такого плану: в яких обставинах йому працюється найкраще? Якщо він не може візуалізувати це питання, опишіть йому недоліки будь обстановки. З'ясуйте, чи може він працювати в рутинному порядку, під тиском, при умовах необхідної екстреної мобілізації.
7
З'ясуйте, чи збирається кандидат ще проходити співбесіди. Необхідно дізнатися відповідь на це питання, і діяти швидше, якщо він вам підходить.
8
Поставте перед кандидатом кілька логічних задач, в яких йому доведеться здійснювати якийсь вибір. За його відповідям ви повинні визначити, чи зможе кандидат виконувати ту роботу, яку йому належить робити.
9
Необхідно точно усвідомлювати специфіку того відділу, в якому працюватиме співробітник. Чи зможе він вписується психологічно? Чи прийме його колектив? Чи зможе він грати ту роль, яку повинен? Звичайно, майбутнє - це завжди "кіт в мішку". Опишіть йому різні робочі ситуації і простежте за його реакцією.
Зверніть увагу
Домагайтеся точних відповідей, не допускайте неточностей і розпливчастих формулювань.
Корисна порада
Співбесіда має йти як тактична схема - кожен попередній крок визначає наступний. Залежно від реакцій формуйте наступні питання. Проявляйте гнучкість. Зрештою найголовніше - отримати інформацію.