Як прати вовняний светр.

Вовняні речі просто незамінні в холодну погоду. Вони теплі і зручні, але їх дуже складно прати. Один необережний дію, і річ сяде або розтягнеться. На щастя, шерсть повільно забруднюється, тому прати її потрібно рідко, а коли настає необхідність, головне - дотримуватися правил. У такому випадку все буде добре, і ваша річ буде як новенька.
Вам знадобиться
  • 1) Пральний порошок, що підходить для вовни;
  • 2) Кондиціонер для білизни;
  • 3) Мішечок для прання.
Інструкція
1
Вибір режиму. Отже, для початку помістіть светр в мішку для прання в пральну машину, додайте пральний порошок і кондиціонер. Потім встановіть потрібний режим. У багатьох моделей є функція прання вовни, а якщо ні, то виберіть делікатний режим або режим ручного прання. Це самі щадні варіанти, з найнижчою частотою обертання барабана. У такому випадку речі не пошкоджуються і не деформуються.
2
Вибір температури. Шерсть не можна прати гарячою водою - річ моментально сяде. Найвища допустима температура - 30 градусів. Обов'язково перевірте, яку температуру води увазі обраний вами режим прання. Якщо занадто високу, то виберіть інший режим або вручну налаштуйте потрібну.
3
Віджим. Обов'язково відключіть цю функцію, інакше речі будуть пошкоджені. Не підійде навіть м'який віджим, так як барабан обертається зі швидкістю мінімум 500 оборотів в хвилину, що зі стовідсотковою ймовірністю призведе до деформації речі. Те ж саме відноситься до віджиму вручну - мокрі вовняні нитки витягнуться, якщо ви спробуєте вичавити вовняний предмет гардероба. Так що замість віджиму краще почекайте хвилин 10 після закінчення циклу прання, щоб зайва вода стекла, і все.
4
Сушка. Через те, що не можна використовувати віджимання і вручну вичавлювати вовняні речі, вони довго сушаться. Цей процес ні в якому разі не можна намагатися прискорити. Якщо ви повісите вовняний светр сушитися на батарею або покладіть на сонці, то він буде грубим і злежані на вигляд, а нитки стануть більш крихкими, так що річ може порватися ще при спробі її одягти. Ще одна складність - светр а і подібні речі не можна вішати на мотузку. У такому випадку вони можуть розтягнутися, а від самої мотузки залишиться чіткий неохайний рубець, який неможливо усунути за допомогою прасування. Так що спосіб сушіння тільки один: акуратно розкладіть річ на сухій чистій поверхні (наприклад, на столі) і не чіпайте до повного висихання.
5
Прасування. Гладити шерсть потрібно при помірній температурі. Краще всього вибрати на прасці режим «шерсть», він дає потрібну температуру і супроводжується паровим зволоженням. У випадку, якщо у вас праска не паровий, гладити речі потрібно через чисту вологу тканину. Гладьте акуратно і без натиску, інакше ви ризикуєте розтягнути виріб.
Зверніть увагу
не замочуйте вовняну річ надовго, інакше нитки розтопляться і светр розтягнеться.
Корисна порада
Якщо на светрі немає плям, то може бути, досить вивісити його на балкон провітритися, і можна носити далі.