Як зупинити корозію.

З кожним роком корозія завдає все більшої шкоди незафарбованих металам. Чи можливо побороти корозію без спеціальних пристосувань? Звичайно, є система холодного оцинкування і газотермічне напилення. Але ж це все коштує дуже дорого, і виконувати таку роботу дуже незручно. Але є дуже простий і зручний спосіб усунути корозію .
Вам знадобиться
  • - листи тонкого металу або склотканина;
  • - наждачний шкурка;
  • - розчинник;
  • - епоксидна шпаклівка;
  • - картон;
  • - грунтовка;
  • - фарба.
Інструкція
1
Виріжте накладки. Їх має бути стільки, скільки ділянок потрібно закласти. На невеликі за площею корозійних ділянок замість металевих накладок можна вирізати заплатки зі склотканини товщиною 0,2-0,3 мм.
2
Зачистіть до блиску зіпсувався ділянку, щоб прибрати корозію з металу. Це можна зробити різними способами, наприклад, наждачним папером, але тоді будуть потрібні різні види наждака (від найжорсткішого, до дрібного). Також підійде і шліфувальна машина. Але її можна використовувати тільки на слабо уражених ділянках, інакше можуть утворитися дірки.
3
Після обробки наждачним шкуркою, знежирте поверхню, на яку будуть накладатися металеві вставки. Для цього підійде будь розчинник, наприклад, ацетон.
4
Приготуйте епоксидну суміш, додаючи потрібну кількість затверджувача (як вказано в інструкції), почекайте близько 15-20 хвилин.
5
За допомогою епоксидної шпаклівки фіксуйте лист металу на зачищений від іржі ділянку. Притримуйте «латочку» протягом 2-3 хвилини після наклеювання. На звороті прикладіть аркуші картону, це необхідно, щоб клей не витікав крізь невеликі дірочки, які утворилися в результаті корозії.
6
Будьте обережні, «заплатки» можуть відійти від поверхні. Якщо це сталося, то за допомогою шприца додайте клею між листами, а потім знову притисніть. Середній час висихання 24-48 годин.
7
Якщо корозія була глибокою, а тільки поверхневої, то можете не накладати латки. Просто обробіть уражене іржею місце наждачним шкуркою, знежирте і нанесіть шар грунтовки по металу. Після повного висихання грунтовки, нанесіть шар фарби.
Корисна порада
В деяких випадках, сильно пошкоджені поверхні варять зварюванням. Якщо ви не в силах самостійно усунути корозію, зверніться в будь-яку майстерню. Професіонали зроблять все якісно і швидко.