Як утеплити водопровідні труби. Як утеплити трубу водогону на дачі.

Клімат у нас в країні такий, що питання утеплення водопровідних труб ніколи не втратить актуальності. У мороз незахищені комунікації можуть лопнути незалежно від того, зроблені вони з оцинкованої сталі або металопластику. Тому дилеми «утеплювати або НЕ утеплювати» не варто. Є лише питання - чим і як.
Інструкція
1
В даний час існують різні типи утеплювачів, виконані з різних матеріалів. Це, наприклад, скловолоконні, ті, що називаються в просторіччі скловатою. Подібні матеріали виробляють різні фірми, найвідоміші - Knauf, Ursa, Isover. Зазвичай дану продукцію застосовують для захисту металопластику. Але зверху обов'язково треба прокладати ще й більш щільні матеріали, такі як руберойд або склотканина.
2
Також існують різного роду базальтові утеплювачі. Вони зазвичай зроблені у вигляді циліндрів з базальтового волокна. Цей матеріал зручно і просто монтувати, труби укладають прямо на циліндри. Але коштують вони недешево, зате зазвичай мають верхній захисний шар з руберойду, пергаміну або фольгоизола.
3
Самий часто зустрічається утеплює матеріал для водопровідних труб - це пінополістирол або пінопласт. За допомогою цього матеріалу захищають труби як усередині приміщення, так і зовні. Пінополістирол буває з зовнішнім покриттям або без такого. У шкаралупи з цього утеплювача багаторазового використання можна класти комунікації, не використовуючи спеціальні лотки.
4
Провести монтаж теплоізоляційних шкаралуп можна самостійно, справа ця нескладна і не вимагає особливих знань і навичок. Візьміть половинки утеплюючих шкаралуп - такі, щоб вони відповідали трубах по внутрішньому діаметру. Надіньте їх на труби , змістивши відносно один одного на 100 - 200 мм, щоб утворився перехлест. Скріплюйте всі стики за допомогою звичайного скотчу.
5
Якщо за технологією потрібен поверхневий захисний матеріал, закріпіть зверху його. Знову скріпіть стики скотчем. Використовуйте для вузлів, кутів і поворотів труб спеціальні фасонні шкаралупи. Їх підберіть під потрібну вам конфігурацію і розміри.
Зверніть увагу
Утеплювач з якого матеріалу вибрати - це ваша справа. Всі вони діють приблизно однаково, теплоизолятор в кожному випадку - повітря, який знаходиться всередині.